https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zostań wolontariuszem WOŚP

Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych – to hasło zbliżającego się 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. WOŚP, także w Wałbrzychu, Boguszowie-Gorcach, Czarnym Borze, Głuszycy, i Mieroszowie, zagra 29 stycznia 2023 roku. Trwa nabór wolontariuszy, którzy będą kwestować w czasie zbliżającego się finału! Na ulice Wałbrzycha wyjdzie grupa ponad 200 wolontariuszy!

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Wałbrzychu jest już powołany, zarejestrowany i zrzesza trzech organizatorów: Publiczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi numer 26 w Wałbrzychu, Hufiec ZHP Ziemi Wałbrzyskiej imienia hm. Alojzego Ciasnochy oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Sztab, co ważne, nosi nazwę szkoły: PSPz OI NR 26, a jego szefem jest Dorota Turzańska. Numer wałbrzyskiego sztabu #1233.

– Prowadzimy rejestrację dla tych, którzy chcą być wolontariuszami. Nie ma znaczenia wiek, ale trzeba pamiętać, że osoby do szesnastego roku życia muszą mieć opiekuna. Warto zapoznać się z regulaminem – zachęca Joanna Kakuba z Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Jak dołączyć do 31. Finału WOŚP? Najlepsze rozwiązanie to rekrutacja internetowa. To najprostsze, najwygodniejsze i niosące najwięcej korzyści rozwiązanie, przekonują sztabowcy WOŚP.

– Wystarczy odwiedzić stronę iwolontariusz.wosp.org.pl. Tam zapisze się osoba dorosła, jak i można zapisać swoje dziecko, nawet kilka dzieci z jednego konta. To prosty sposób zapisania się, bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze. Wystarczy się zalogować, wypełnić formularz zgłoszeniowy, wstawić zdjęcie, wybrać z listy sztab w Wałbrzychu – numer #1233 lub PSPz OI NR 26, ul. Palisadowa 48 Wałbrzych – zaznaczyć puszkę tradycyjną i eskarbonkę, dzięki, której będziecie mogli zbierać wirtualnie pieniądze już od grudnia do końca stycznia. Na koniec zaznaczamy odpowiednie zgody – wyjaśnia Joanna Kakuba.

Przesłane w ten sposób zgłoszenie podlega weryfikacji przez szefa sztabu. Na stronie można śledzić to, czy zgłoszenie zostało zaakceptowane. Nie trzeba się kontaktować ze sztabem bezpośrednio. Na telefon i na adres poczty elektronicznej otrzymamy niezbędny kod weryfikacyjny. Warto zanotować swoje dane do logowania, bo konto wolontariusza może służyć przez kilka lat.

Kolejnym rozwiązaniem jest rekrutacja w sztabie. Tu trzeba skontaktować się ze sztabem i pojawić się na specjalnym spotkaniu z niezbędnymi danymi, wypełnioną ankietą i swoim zdjęciem twarzy. Wypełnioną ankietę ze zdjęciem twarzy można także wysłać na adres wospwalbrzych@gmail.com. Obie te formy wymagają jednak ponownego kontaktu, aby podpisać wydrukowane z systemu oświadczenia, wiążą się zatem z wizytą w sztabie. Uwaga! Zdjęcie (format jpg, min. 800×600 pikseli) musi być podpisane imieniem i nazwiskiem z odsłoniętą twarzą (bez nakryć głowy). Zdjęci nie mogą być wykadrowane z np. fotografii grupowych, wakacyjnych. Ankietę można również dostarczyć do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, ul. Broniewskiego 65a (Piaskowa Góra) – od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 18.00; Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, ul. Wysockiego 29 (na terenie Starej Kopalni) – od poniedziałku do piątku, w godz. 8.30 – 18.00 (środa do 17.00); Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26, ul. Palisadowa 48, Wałbrzych – od poniedziałku do piątku, w godz. 8.00 – 15.00 (do szefa sztabu – Doroty Turzańskiej).

– W Wałbrzychu mammy 235 miejsc dla wolontariuszy. Zapisy przyjmowane będą do 10 stycznia 2023 roku. To szef sztabu decyduje z kim będzie pracował. Ponieważ sztab ma ograniczoną pulę wolontariuszy, nie wszyscy chętni zostaną przyjęci. Jeżeli macie problemy z rejestracją, można się kontaktować ze sztabem przez maila wospwalbrzych@gmail.com lub telefonicznie 883 521 410 – dodaje Dorota Turzańska.

Głuszyca też rekrutuje

Zostań wolontariuszem WOŚP

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Głuszycy jest już zarejestrowany, działa przy Centrum Kultury – MBP w Głuszycy, współorganizatorem jest Gmina Głuszyca, a jego szefem jest Klaudia Chętkowska. Numer głuszyckiego sztabu #6011!

Jak dołączyć do 31. Finału WOŚP!?

– on – line – trzeba wejść na stronę www.iwolontariusz.wosp.org.pl. To prosty sposób zapisania się, bez wychodzenia z domu i o dowolnej porze. Wystarczy się zalogować, wypełnić formularz zgłoszeniowy, wstawić zdjęcie, wybrać z listy sztab w Głuszycy – numer #6011 – zaznaczyć puszkę tradycyjną i eskarbonkę, dzięki, której będzie można zbierać wirtualnie pieniądze już od grudnia do końca stycznia.

– rekrutacja w sztabie – tu trzeba skontaktować się ze sztabem i pojawić się z niezbędnymi danymi, wypełnioną ankietą i swoim zdjęciem twarzy. Wypełnioną ankietę ze zdjęciem twarzy można także wysłać na adres instruktorzy@gluszyca.pl. Obie te formy wymagają jednak ponownego kontaktu, aby podpisać wydrukowane z systemu oświadczenia, wiążą się zatem z wizytą w sztabie.

 – zarejestrować się za pomocą tokenu – specjalny kod, który można dostać w sztabie.

– Zapisy przyjmowane są do 20 grudnia 2022 roku. To szef sztabu decyduje z kim będzie pracował. Ponieważ sztab ma ograniczoną pulę wolontariuszy, nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.  Jeżeli macie problemy z rejestracją, można się kontaktować ze sztabem przez maila instruktorzy@gluszyca.pl lub telefonicznie 503 102 817. Ankieta wolontariusza oraz regulamin dostępne są w miejscu zapisów oraz na www.ckmbp-gluszyca.pl – mówi szefowa głuszyckiego sztabu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty