https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Spotkanie z muzyką klasyczną

Sztuka uszlachetnia, koi, relaksuje, uzdrawia i sprawia, że po prostu jesteśmy lepsi. A jeśli ktoś miał co do tego jakiekolwiek wątpliwości, to po spotkaniu w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze się ich pozbył.

Jesienna edycja – zainaugurowanych przez wójta Gminy Czarny Bór – cyklicznych spotkań z muzyką klasyczną w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze okazała się kolejnym sukcesem. Czarnoborskiej publiczności zaprezentowali się wybitni filharmonicy: Andrzej Tulik (skrzypce) oraz Piotr Łukaszczyk (pianino). W klimatycznej scenerii, przy pełnej widowni, wybrzmiały najwspanialsze kompozycje Niccolo Paganiniego, Ferenca Liszta, Henryka Wieniawskiego, Fryderyka Chopina i innych wybitnych kompozytorów epoki romantyzmu. Koncert – słowem o muzyce i ciekawostkami o autorach – okrasiła Krystyna Swoboda z Filharmonii Sudeckiej.

– Był zachwyt publiczności, owacje na stojąco i prawdziwa artystyczna uczta, tym bardziej, że na deser był wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Bilińskiego – utalentowanego mieszkańca Gminy Czarny Bór, grzędowianina, słuchacza Uniwersytetu III Wieku, który szczególnie umiłował sobie piękno lokalnego krajobrazu. Wystawę oglądać można w Bibliotece + Centrum Kultury w Czarnym Borze do 30 listopada 2022 r. w godzinach pracy placówki, a na kolejny koncert kameralny zapraszamy już na wiosnę – mówi Katarzyna Bernaś, dyrektor Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze.

(KB)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty