https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Grają o bulodrom

Projekt Ośrodka Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach znalazł się w drugim etapie konkursu „Sportowo – Kulturalnie – Lokalnie”, organizowanego przez Fundację Lotto. Oddając głos na stronie www.gramywygrywamy.pl można wygrać nagrody m.in. koszulki lub piłki z autografem Roberta Lewandowskiego.

Wśród setek zgłoszonych pomysłów z całej Polski, w ramach programu „Sportowo -Kulturalnie – Lokalnie”, wybrano te z największym potencjałem. Jest ich 80, a wśród nich znalazł się projekt budowy boiska do gier terenowych (bulodromu) zgłoszony przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Boguszowie-Gorcach (jeden z pięciu obiektów w województwie dolnośląskim, które weszły do drugiego etapu konkursu). Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej wspiera realizacje projektów infrastrukturalnych przez udzielanie darowizn w wysokości od 50 000 zł do 200 000 zł na budowę lub remont oraz zakup niezbędnego wyposażenia obiektów sportowych i kulturalnych.

Ile trzeba zainwestować, aby oddać głos? Wystarczy w kolekturze LOTTO kupić zakład, albo los nawet za 1 zł, odebrać kupon z kodem do wpisania na stronie www.gramywygrywamy.pl. Dzięki oddanym głosom boguszowski OSiR może otrzymać spore fundusze na budowę boiska do gry w bule wraz z elementami małej architektury (domkiem klubowym, ławami i ławkami, oświetleniem solarnym). Obiekt, którego lokalizację przewidziano w dzielnicy Gorce służyć będzie przede wszystkim boguszowskim pasjonatom gry w bule – członkom klubu SKF Sudety Petanque, którzy wcześniej zgłosili zapotrzebowanie na budowę bulodromu. Klubowe granie w bule obecne jest w dzielnicy Gorce już od ponad 30 lat. Tę tradycję przywieźli tu ze sobą powojenni repatrianci z Francji i już teraz kolejne pokolenie bularzy odnosi sukcesy na krajowych arenach. Głosować można na stronie www.gramywygrywamy.pl do 20 listopada br.

(RW)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty