https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wicemistrz Polski z Energetyka

Kolejny sukces Wojciecha Jędraszczyka z Klubu Sportów Obronnych Świdnica, który jest uczniem w Zespole Szkół Politechnicznych Energetyk w Wałbrzychu. Podopieczny trenera Dariusza Ciska podczas mistrzostw Polski młodzików w strzelectwie sportowym w Zielonej Górze wywalczył tytuł wicemistrza Polski w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego, brązowy medal w konkurencji pistoletu sportowego oraz zajął 10 miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego.

– Nasz zawodnik stanął do walki z 26 rywalami z całej Polski, reprezentującymi 13 klubów strzeleckich. Wojtek Jędraszczyk z wynikiem 530 punktów uległ tylko Wiktorowi Kopiwodzie z klubu GROT Płock, który uzyskał 549 pkt., czym wyrównał rekord Polski. Warto zwrócić uwagę na fakt, że poza podium znaleźli się zawodnicy tak wielkich klubów jak: Śląsk Wrocław, Legia Warszawa, Zawisza Bydgoszcz czy Gwardia Zielona Góra. Konkurencja pistoletu szybkostrzelnego polega na oddaniu w czasie 8 i 6 sekund serii 5 strzałów do 5 tarcz oddalonych o 25 metrów. Takich serii zawodnik w trakcie turnieju oddaje aż 12. Przypomnę, że tę samą konkurencję na Igrzyskach Olimpijskich w Meksyku w 1968 roku wygrał Józef Zapędzki. Drugi medal Wojtka w tych zawodach był sporą niespodzianką. Konkurencja pistoletu sportowego składa się z dwóch części. W pierwszej– dokładnej zawodnik oddaje 30 strzałów w 5 minutowych seriach 5 strzałowych do tarcz na dystansie 25 metrów. W drugiej części ma oddać również 30 strzałów w 6 seriach, ale ma tylko 3 sekundy na oddanie strzału. Słabo strzelona część dokładana nie dawała Wojtkowi szans medalowych. Jednak w części szybkiej Wojtek popisał się znakomitymi strzałami, odrabiając straty. W ostatniej, 6 serii trafił 5 dziesiątek i w rezultacie zdobył brązowy medal z wynikiem 535 punktów. Wojtek wykazał się w tej konkurencji ogromną dojrzałością zawodniczą i opanowaniem, co doskonale wróży na przyszłość – podkreśla trener Dariusz Cisek, u którego Wojtek Jędraszczyk trenuje strzelectwo sportowe od półtora, a na co dzień jest jego uczniem w Zespole Szkół Politechnicznych Energetyk w Wałbrzychu.

Osiągnięcie takich sukcesów nie byłoby możliwe bez wsparcia Klubu Sportów Obronnych Świdnica, który wyposażył Wojtka w doskonały pistolet oraz dał wszelkie wsparcie techniczne i finansowe. Równie ważna jest życzliwość, z jaką dyrekcja Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk wspiera działania zarówno Wojtka jak i jego trenera – Dariusza Ciska.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty