https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zmiany na skrzyżowaniach

Otwarcie obwodnicy Wałbrzycha spowodowało spore zmiany, które zostały wprowadzone przez zarządcę drogi na skrzyżowaniach w centrum miasta.

– Na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z Wysockiego na skrajnym lewym pasie ruchu sygnał zielony nadawany przez sygnalizator kierunkowy S-3  oznacza, że w tym miejscu można skręcić jedynie w lewo w ul. Wysockiego. Nie można zawracać. Dodatkowo ustawiony został przed skrzyżowaniem znak B-23 „zakaz zawracania”. Aby zawrócić zgodnie z przepisami w tym miejscu, należy dojechać do ronda na ul. Wysockiego, objechać je, zjechać do skrzyżowania, a następnie skręcić w prawo. Podobna sytuacja ma miejsce kilkaset metrów dalej na skrzyżowaniu ul. Kolejowej z ul. Mazowiecką. Sygnalizator S-3 na obu pasach ruchu nakazuje jazdę na wprost. O pasach ruchu do jazdy na wprost informują także znaki poziome oraz pionowe. Nie wolno skręcać w lewo na tym skrzyżowaniu, ani zawracać. Aby wjechać zgodnie z przepisami w ul. Mazowiecką, należy przed wiaduktem zjechać skrajnym pasem ruchu w prawo, następnie pojechać w lewo – pod wiaduktem i dojechać do skrzyżowania z ul. Mazowiecką, po czym dopiero skręcić w prawo – informuje komisarz Marcin Świeży, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

Policjanci po raz kolejny zwracają się z apelem o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów „Ustawy prawo o ruchu drogowym”.

– Przypominam, że od tego roku za niestosowanie się do sygnalizatora, w przypadku ujawnienia takiego wykroczenia, funkcjonariusze mogą ukarać kierującego mandatem karnym w kwocie 500 złotych oraz 15 punktami karnymi. Może zostać również sporządzona dokumentacja do sądu, a ten zasądzić grzywnę nawet do 30 tysięcy złotych – dodaje rzecznik prasowy wałbrzyskiej policji.

(RED, fot. KMP)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty