https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Malowniczy maraton

23 października odbył się II Maraton Górski w Starych Bogaczowicach. Blisko 60 biegaczy pokonało 42 kilometry jednej z najbardziej malowniczych tras w Polsce. Pogoda dopisała, a jesienne widoki rekompensowały poziom trudności biegu.

– Ten maraton nie jest łatwy. Na trasie znajduje się dużo stromych podbiegów, a nawierzchnia jest mocno zróżnicowana: jest asfalt, las i są pola. Do tego dochodziło błoto i liście. Jednak trasa jest tak malownicza, że widoki wszystko rekompensują – mówi Mirosław Lech, Wójt Gminy Stare Bogaczowice, który jest także aktywnym biegaczem długodystansowym.

Biegacze nagradzani byli w kategorii open oraz wiekowych. Najszybciej do mety dobiegli wśród mężczyzn: Grzegorz Małyga – 1 miejsce, Michał Norbert – 2 miejsce i Jaromir Kurzeja – 3 miejsce, a wśród kobiet w kategorii open 1 miejsce zajęła Katarzyna Bernat, 2 miejsce zajęła Iweta Adamczyk, a na 3 miejscu bieg ukończyła Ewa Pastuszeńko.

 – Oprócz atrakcyjnych nagród dla zwycięzców, wśród osób, które ukończyły bieg, wylosowaliśmy rower elektryczny. Nagroda dodatkowa ufundowana została przez firmę AKTIW z Gostkowa – mówi Ilona Bujalska, Dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.

(IL)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty