https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Integracyjna zabawa w Starej Kopalni

Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu zorganizowało w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu regionalną imprezę integracyjną pod hasłem „Żyj zdrowo, kolorowo!”, która jest jednym z działań w ramach zadania publicznego pod tym samym tytułem.

Na uczestników czekała radosna i skoczna zabawa: były tańce i inne zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, konkurs na zdrowy posiłek „Żyj zdrowo, kolorowo!”, poczęstunek i degustacja konkursowych sałatek oraz wręczenie dyplomów, nagród i upominków za udział w konkursie.

– Podczas imprezy odbył się konkurs kulinarny, którego uczestnicy mieli za zadanie wykonanie zdrowej sałatki. W konkursie wzięło udział 8 drużyn złożonych 5 uczestników. Swoje reprezentacje wystawiły: Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 10, Zespół Szkół Zawodowych Specjalnych, Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy, Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dzieci i Rodzin ZSZS, Warsztaty Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 10 oraz Zakład Aktywności Zawodowej – Zakład Usługowy Nadzieja. W konkursie uczestniczyli mieszkańcy Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego: młodzież oraz osoby dorosłe posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Celem konkursu było uświadomienie, jak ważne jest dbanie o zdrowy tryb życia, a także pobudzanie pomysłowości i kreatywności. Nie zabrakło również edukacji ekologicznej, segregacji odpadów itp. Impreza była formą integracji osób z niepełnosprawnościami ze środowiskiem lokalnym i zaproszonymi gośćmi. Uczestników imprezy swoją obecnością zaszczycili włodarze Wałbrzycha, czyli prezydent miasta dr Roman Szełemej oraz wiceprezydent dr Sylwia Bielawska. A w ramach integracji ze środowiskiem lokalnym, w imprezie wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk z Wałbrzycha, która dołączyła do wspólnej zabawy przy muzyce. Łącznie w imprezie wzięło udział około 180 osób. Uczestnicy imprezy mogli również podziwiać w galerii prace plastyczne pod hasłem „Żyj zdrowo, kolorowo!”, wykonane przez uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Specjalnych w Wałbrzychu, uczestników zajęć klubowych w WTZ oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu – wyjaśnia Anna Jasińska ze Stowarzyszenia Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej.

Celem zadania „Żyj zdrowo, kolorowo!” jest aktywizacja społeczna oraz rehabilitacja osób z niepełnosprawnością, wspieranie ich aktywności w dziedzinie kultury, sportu, turystyki i rekreacji. Zadanie jest współfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego z zakresu działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, dotyczącej ich rehabilitacji zawodowej i społecznej.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty