https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Przybory dla dzieci z Borysławia

Zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci z Ukrainy. Dary trafią do Borysławia, gdzie są uczniowie z terenów objętych wojną.

Do końca października potrwa zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci, które znalazły schronienie w Borysławiu, mieście partnerskim Wałbrzycha. To uczniowie, którzy przyjechali tam z terenów objętych wojną.

– W Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na Piaskowej Górze i w Starej Kopalni zbieramy nowe przybory szkolne. Potrzebne są także nowe ubrania zimowe. Dary trafią do Borysławia, gdzie przebywa spora grupa dzieci z objętych wojną terenów Ukrainy. Maluchy potrzebują nie tylko przyborów szkolnych, ale także ciepłego, zimowego ubrania – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury i dodaje: – Co ważne, prosimy o przekazywanie nowych rzeczy. Mogą to być zeszyty, kredki, długopisy czy bloki rysunkowe. Wszystkie te artykuły, które powinny znaleźć się w wyprawce szkolnej. Prosimy nie kupować kilku różnych produktów. Lepiej kupić na przykład dziesięć takich samych zeszytów i je przekazać, niż kilka różnych artykułów. Zbiórka prowadzona jest w obu siedzibach Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, co oznacza, że dary można zostawić zarówno w siedzibie na Piaskowej Górze przy ulicy Władysława Broniewskiego, jak i w siedzibie na terenie Starej Kopalni. Wyprawki trafią do tych uczniów, którzy znaleźli schronienie w Borysławiu. To miasto partnerskie Wałbrzycha, któremu już kilkukrotnie spieszyliśmy z pomocą. W minionych tygodniach w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na specjalnych warsztatach gościliśmy także młodzież pochodzącą właśnie z Borysławia. Liczymy, że kolejny raz mieszkańcy Wałbrzycha okażą serce i przede wszystkim sprawią, że na twarzach najmłodszych mieszkańców Borysławia pojawią się uśmiechy.

(WOK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty