https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jubileusz Filharmonii Sudeckiej

Jubileuszowy 45. sezon artystyczny rozpocznie się w Filharmonii Sudeckiej im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu 30 września 2022 r. Uroczyście zainauguruje go koncert z udziałem wybitnego skrzypka Krzysztofa Jakowicza oraz dyrygenta maestro Marka Pijarowskiego. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19.00.

Program koncertu nawiązuje w pewnym sensie do nowego otwarcia, którym jest objęcie zarządzania Filharmonią Sudecką przez nową dyrektor – Agnieszkę Franków-Żelazny. Kierując ukłon w stronę patrona instytucji, inauguracja sezonu rozpocznie się Uwerturą Koncertową Józefa Wiłkomirskiego, a zakończy ją Symfonia e-moll Z Nowego Świata Antonína Dvořáka, niejako wprowadzając publiczność w nastrój odkrywania nowych, nieznanych lądów. Jest to pierwsza z kompozycji Dvořáka napisanych podczas pobytu kompozytora w Stanach Zjednoczonych. Nie wygląda na to, że miała ona być opisowym dziełem sprowokowanym przez zgiełk wielkiego miasta czy bezkresem amerykańskich pejzaży. Ma jednak pewne osobliwości, jak użycie elementów negro spirituals czy ludowych melodii indiańskich, które z pewnością przyczyniły się do ogromnego sukcesu Symfonii z Nowego Świata. W programie wieczoru znajdzie się także Koncert skrzypcowy D-dur op. 61 Ludwiga van Beethovena, w którym podziwiać będzie można „tytana skrzypiec” Krzysztofa Jakowicza.

Bilety w cenie: 40/43 zł – normalny, 30/32 zł – ulgowy są do nabycia w Kasie Biletowej Filharmonii Sudeckiej oraz bileterii Bilety24.pl (www.filharmonia-sudecka.bilety24.pl). Więcej informacji: http://filharmonia-sudecka.pl.

(AF)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty