https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zamek Kobiet

W zamku Książ odbyło się pierwsze wałbrzyskie Forum Kobiet, które poprowadziła Agata Jankowska – dziennikarka, reportażystka publikująca w magazynach Forbes Woman i Elle. Prowokujący wstęp, czyli „10 najgorszych rad na rozpoczęcie kariery”, był także punktem wyjścia do debaty, do której zostały zaproszone wałbrzyskie przedsiębiorczynie.

Zamek Kobiet to wspólna inicjatywa: Prezes Zamek Książ sp. z o.o. w Wałbrzychu Anny Żabskiej, wiceprezydent Wałbrzycha dr Sylwii Bielawskiej i Karoliny Rduch z Faurecia Wałbrzych S.A. Jest to projekt dedykowany kobietom, który stwarza wyjątkową przestrzeń dla różnorodnych inicjatyw czy działań. Podczas organizowanych spotkań kobiety będą mówiły o tym, co jest dla nich ważne, inspirujące i często pomijane w publicznej dyskusji. Celem projektu jest promowanie, inicjowanie i wspieranie aktywności wałbrzyszanek na rzecz zwiększenia udziału kobiet w życiu publicznym, społecznym i zawodowym. Wszystkie wydarzenia dedykowane są wszystkim kobietom, które chcą wymieniać poglądy, dzielić się doświadczeniami i wspierać. W ramach Zamku Kobiet prowadzone są różnorodne działania edukacyjne, informacyjne, społeczne służące kształtowaniu oraz podtrzymywaniu aktywnych postaw kobiet w różnym wieku. Do tej pory odbyło się spotkanie z Dorotą Wellman i Martą Klepką oraz warsztaty z Elżbietą Krokosz.

Podczas ostatniego spotkania w zamku Książ, które prowadziła Agata Jankowska, w debacie uczestniczyły: Anna Imielska (Harmony Clinic), Anna Dębska (Kawiarnia Zielona Sofa, Grupa Artystyczna Gorgona), Agnieszka Jerzyk (Akwadrat NBieruchomości), Aleksandra Pawlak (FitDiet Studio Fitness&Pilates) i Patrycja Kasprzyk (Capricorn Sp.z o.o.).

– Panie poruszyły – jakże dobrze znane każdej kobiecie – marzenia o byciu szarą myszką. Jak to myśl, by bronić własnej opinii, budzi w nas przerażenie. Jak nie chcemy się narazić na krępujące pochwały lub gratulacje. Jednak całe forum wcale nie skupiło się nad tym, jak pomóc schować się każdej z nas w cieniu i uniknąć awansu. Owszem, śmiałyśmy się z pewnych doświadczeń: „skrzyżuj ramiona, pochyl głowę, przyglądaj się butom i udawaj, że jesteś niewidzialna. Nic nie mów. Nie wyrażaj własnego zdania, nie dziel się pomysłami, nie dyskutuj. Jeśli ktoś zada ci pytanie, najpierw się rozejrzyj, czy na pewno było do ciebie, a potem odpowiedz najciszej, jak umiesz: nie wiem” słowa Agata Jankowska. Doszłyśmy też do wspólnych wniosków, jak na przykład: Niepewność kobiet wyraża się nie tylko w słowach lub ich braku, ale też w postawie. Był czas i zapewniona przestrzeń do otwartej dyski. Śmiałyśmy się, świetnie się rozumiałyśmy, utożsamiałyśmy się z słowami prowadzącej jak i panelistek. Każda z uczestniczek wydarzenia wyciągnęła dla siebie co najcenniejsze na dziś, na już, i teraz kiełkuje – relacjonują organizatorki spotkania i dodają: – Zapraszamy do śledzenia kalendarza wydarzeń Zamek Kobiet na stronie https://www.facebook.com/ZamekKobiet. Udział w organizowanych spotkaniach jest bezpłatny.

(MK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty