https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pozwólmy ziemi oddychać w Wałbrzychu

W ramach konkursu ekologicznego Fundacji PKO Banku Polskiego, pod hasłem „Pozwólmy ziemi oddychać”, Fundacja Wałbrzych 2000 otrzymała grant na realizację projektu proekologicznego #WałbrzyskieOgrody.

Dzięki uzyskanej dotacji możliwa była organizacja wakacyjnych warsztatów ekologicznych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami i zrealizowanie celów konkursu, czyli jest edukacja ekologiczna, podniesienie wiedzy na temat klimatu i czystości powietrza wśród dzieci, młodzieży oraz społeczności lokalnych.

Przez całe wakacje raz w tygodniu ogród terapeutyczny Klubu Seniora Fundacji Wałbrzych 2000 odwiedzały dzieci i młodzież wraz z opiekunami z Fundacji Kalejdoskop Autyzmu. Wszyscy uczyli się prac ogrodowych, poznawali i sadzili rośliny, budowali domek dla owadów, przygotowywali ekoposiłki. Warsztaty prowadzili wolontariusze Fundacji Wałbrzych 2000, a naukę petanque przedstawiciele SRS Dęby Wałbrzych.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni uczestnikom warsztatów – mówi Agnieszka Chlipała, wiceprezeska Fundacji Wałbrzych 2000 – za pracę i pomoc w upiększaniu ogrodu terapeutycznego. Cieszymy się, że mogliśmy zorganizować warsztaty ekologiczne i w ramach podziękowania nauczyć dzieci, młodzież i ich opiekunów – gry w bule.

Patronami medialnymi projektu #WałbrzyskieOgrody są tygodniki DB2010 i WieszCo oraz portale Wałbrzyszek i WałbrzychDlaWas.

(JK, fot. archiwum Fundacji Wałbrzych 2000)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty