https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Piknik Lotniczy i pomoc dla Antosia

W dniach 3-4 września (sobota / niedziela) zapraszamy miłośników lotnictwa na Gminne Lotnisko w Świebodzicach, na 10 Jubileuszowy Piknik Lotniczy, który odbędzie się w godzinach od 11.00 do 19.00. Imprezie towarzyszyć będzie akcja charytatywna dla chorego Antosia.

– Przez dwa dni można będzie podziwiać: Grupę Akrobacyjną Żelazny, Antka Wiedeńczyka, skoki spadochronowe, statki powietrzne, uczestniczyć w zabawach z harcerzami ze Szczepu Harcerskiego IMAGO w specjalnie przygotowanej strefie. Będzie można posilić się także w płatnym bufecie. Gorąco zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej, specjalnej linii, która będzie dowoziła mieszkańców na Lotnisko oraz odwoziła – mówi Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic.

Impreza organizowana jest przez Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach oraz Miasto Świebodzice.

Do Pikniku Lotniczego przygotowują się także organizatorzy pomocy dla małego Antosia Sobeckiego ze Świebodzic, który urodził się z wadą serca. Trwa zbiórka pieniędzy na kosztowna operację.

– Kochani, już jutro wielka odlotowa mobilizacja na Pikniku Lotniczym. Nie trzeba zbytnio się przemęczać bo wystarczy przybyć by wesprzeć. To chyba proste. Przybyć można dodatkowo miejskim autobusem całkowicie za darmo, więc to już oszczędność, która może pomóc uratować małego Antosia. Wesprzeć można będzie przez kupno pysznego ciacha od fajnych kobitek z Koła Gospodyń Wiejskich w Bolesławicach. A żeby tak Babeczki miały dużo na sprzedawanie i zamieniały słodkie w pieniążki dla Antosia, to można je wesprzeć też przynosząc ciasta, ciasteczka, babeczki i inne takie. Wesprzeć można będzie od 14.30 do 17.00 fundując sobie letniego warkoczyka lub tatuaż na stoisku młodzieży z Zespołu Szkół w Świebodzicach. A cudowna Magdalena Czochara, taka fajna dziewczyna w pięknych lokach, będzie miała dla Waszych maluchów ogrom maskotek do wyboru za 5, 10, 15 zł. Ale można będzie też się przejechać fajowskim motorem z m.in Krzysztofem Karwas-Królem – to dopiero przygoda! A dla tych, dla których dwa kółka to za mało, z pewnością znajdą coś na czterech. W ogóle, to co ja tu Wam będę pisać… Po prostu przyjdźcie, pobawcie się na pikniku lotniczym bo fajne będą atrakcje, podniebne i naziemne, a przy okazji uratujcie chłopakowi życie, bo jego rodzice: Karolina Sobecka i Łukasz Sobecki robią co mogą i walczą każdego dnia o uśmiech na jego buzi. Naprawdę nie trzeba wiele, by zrobić tak wiele – podkreśla Agata Koperska z Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach, która współorganizuje akcję wraz z kuratorem sądowym i działaczem sportowym Maciejem Więckiem i Jarosławem Pizuńskim z OSiR Świebodzice.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty