https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Powiatowe dożynki Dolnośląski Festiwal Pieroga

Już po raz XVIII w Gminie Czarny Bór odbędzie się Dolnośląski Festiwal Pieroga, będący nieodłączną częścią czarnoborskich dożynek. Dożynki Gminno-Powiatowe oraz najstarszy na Dolnym Śląsku Festiwal Pieroga odbędą się 4 września 2022 r. na stadionie gminnym w Czarnym Borze.

– Wydarzenie to ze względu na swój niepowtarzalny, tradycyjny charakter, kulinarną rywalizację oraz olbrzymi wybór i różnorodność przepysznych pierogów cieszy się niesłabnącym powodzeniem i rokrocznie przyciąga tłumy amatorów ciasta wypełnionego smakowitym nadzieniem. Czarnoborski Festiwal Pieroga to również konkurs „Na Najsmaczniejsze Pierogi”. W kulinarnej rywalizacji udział wziąć mogą zarówno profesjonalni kucharze, przedstawiciele instytucji, organizacji czy stowarzyszeń jak również ekipy amatorskie. Indywidualne zgłoszenia będą przyjmowane w dniu konkursu w biurze festiwalu. Na zdobywców I, II i III miejsca czekają dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnicy konkursu będą mieć możliwość zaprezentowania umiejętności kulinarnych i sprzedaży pierogów – mówi Adam Górecki, wójt Gminy Czarny Bór.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie wwww.ck.czarny-bor.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie organizatora – Centrum Kultury przy ul. Sportowej 43 w Czarnym Borze lub pod numerem telefonu 74 84 50 242.

Integracyjne kotyliony

Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze gościła grupę bibliotekarzy z Miejsko- Gminnej Biblioteki Powiatowej w Polkowicach oraz z powiatu polkowickiego. Ponieważ wizyta zbiegła się w czasie z przygotowaniami do czarnoborskiego święta plonów, więc goście zostali zaproszeni również do wspólnego wykonywania kotylionów dożynkowych.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty