https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zmiany w komunikacji

– 1 września 2022 r. powracamy do przedwakacyjnego rozkładu jazdy – informuje Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu. Natomiast kierowcy mogą znów ze Śródmieścia Wałbrzycha pojechać ulicą Wysockiego w kierunku Szczawna-Zdroju.

Początek roku szkolnego to kolejne zmiany w komunikacji miejskiej. Co się zmieniło?

– Zwiększyliśmy częstotliwość kursowania autobusów na liniach A oraz C. Na linii nr 5 wprowadziliśmy dodatkowy, poranny kurs „szkolny” – dedykowany młodzieży uczącej się, w relacji Wałbrzych – Głuszyca – Wałbrzych. Przywróciliśmy po wakacyjnej przerwie kursowanie autobusu linii nr 4 oraz zlikwidowaliśmy połączenie linii nr 15 do czeskiego Mezimesti. Szczegóły nowego rozkładu jazdy są dostępne na naszej stronie internetowej:

http://rozklad.walbrzych.eu/ oraz w aplikacji MyBus – informują pracownicy ZDKiUM w Wałbrzychu.

Od 26 sierpnia 2022 r., po ponad roku, kierowcy znów mogą w pełni korzystać z przejazdu przez skrzyżowanie ulic Kolejowej, Wysockiego i Sikorskiego. Przypomnijmy: w nocy z 10 na 11 lipca 2021 roku zostały wprowadzone zmiany w ruchu w rejonie skrzyżowania ulic Kolejowej, Sikorskiego i Wysokiego w Śródmieściu Wałbrzycha. Pierwotnie utrudnienia miały potrwać do września 2021 r., ale prace przy przebudowie skrzyżowania przedłużyły się. I choć prace na odcinku przy Hali Wałbrzyskich Mistrzów w kierunku Szczawna – Zdroju zakończyły się kilkanaście tygodni temu, to z przejazdu mogły korzystać tylko autobusy komunikacji miejskiej. A pozostali kierowcy wciąż zmuszeni byli korzystać z objazdów przez korkującą się ulicę 1 Maja w dzielnicy Sobięcin lub przez ulicę Żeromskiego. Ale w końcu to się zmieni.

– Za nami kolejny krok w kierunku otwarcia „Europejki”. Wykonawca wprowadził zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Kolejowej, Wysokiego i Sikorskiego. Został otwarta ulica Wysockiego przy Hali Wałbrzyskich Mistrzów, a na skrzyżowaniu zaczęła funkcjonować sygnalizacja świetlna. Bardzo proszę o zachowanie ostrożności i nie jeżdżenie „na pamięć” – mówi Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Kierowcy jadący ulicą Kolejową w kierunku dzielnicy Stary Zdrój wciąż muszą liczyć się z utrudnieniami.

– Na wysokości ul. Mazowieckiej nastąpi powrót do jednej jezdni i dalej ruch będzie się odbywał jak dotychczas – dwukierunkowo łącznicą LR1 (pod wiaduktem WD/Z/7) – informuje kierownictwo budowy obwodnicy Wałbrzycha z firmy Budimex.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty