https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Otwarcie obwodnicy Wałbrzycha we wrześniu?

Nie będzie częściowego otwarcia budowanej obwodnicy Wałbrzycha, które planowane było na przełom lipca i sierpnia 2022 r. Prawdopodobnie kierowcy pojadą nową drogą we wrześniu.

– Budowa „Europejki” dobiega końca i wygląda na to, że wszystkie problemy mamy już za sobą. Dzięki wspólnym działaniom projektantów, wykonawcy i konserwatora zabytków, udało się rozwiązać problem Lisiej Sztolni. Jej alternatywne zabezpieczenie pozwoli zakończyć prace znacznie wcześniej niż późną jesienią, jak to było planowane oraz dokonać oszczędności w wysokości około 6 milionów złotych. Aktualnie jesteśmy w trakcie odbiorów poszczególnych odcinków. Mamy decyzję o pozwoleniu ruchu na odcinku pozamiejskim, czekamy na decyzję dotyczącą odcinka do wiaduktu na węźle Reja oraz na pozwolenie na użytkowanie drogi od wiaduktu do placu Grunwaldzkiego. Przyspieszenie realizacji prac przy Lisiej Sztolni pozwoli nam otworzyć całość obwodnicy już we wrześniu. Uznaliśmy, że to lepsze rozwiązanie, niż częściowe otwarcie innych odcinków, które planowaliśmy na przełomie lipca i sierpnia – wyjaśnia Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Jednym z elementów przygotowania do oddania do użytku nowej drogi były ćwiczenia służb ratowniczych.

– Prawie 100 osób było zaangażowanych w ćwiczenia, które zostały przeprowadzone na wysokości węzła Żeromskiego. W ćwiczeniach uczestniczyły jednostki państwowej i ochotniczej straży pożarnej, policja oraz ratownicy medyczni. Akcja miała na celu koordynację działań służb podczas zdarzeń typu zderzenie pojazdów lub awaria cysterny z niebezpieczną substancją na dużym węźle komunikacyjnym – wyjaśnia Edward Szewczak, rzecznik prasowy prezydenta Wałbrzycha.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty