https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Integracyjne warsztaty

Podczas pierwszych warsztatów kulinarnych, zorganizowanych w ramach projektu „Nasza siostra Ukraina” panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Lubominie podzieliły się z gośćmi z Ukrainy swoimi przepisami. A to dopiero początek wymiany doświadczeń.

– Przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Lubominie zaprezentowały swoje przepisy na domowy rosół, zrazy wołowe w towarzystwie klusek śląskich i czerwonej kapusty, żurek, bigos i makowiec. To była prawdziwa uczta! Cieszymy się z dużego zainteresowania projektem i już dzisiaj zapraszamy na kolejne warsztaty kulinarne, które odbędą się 28 lipca (czwartek) o godz. 17:00 w Klubie Seniora w Starych Bogaczowicach. Tym razem to mieszkańcy Ukrainy przekażą nam swoje sekretne przepisy. Będzie pysznie! – mówi Ilona Bujalska, dyrektor Gminnego Centrum Biblioteczno -Kulturalnego w Starych Bogaczowicach.

W ramach projektu „Nasza siostra Ukraina” odbędą się także warsztaty florystyczne.

– Pod okiem florystek Anety Rajcy i Anny Zakręt powstanie dożynkowy wieniec polsko-ukraiński. Zapraszamy do wspólnej zabawy! Pierwsze spotkanie w najbliższy poniedziałek , 25 lipca 2022 r. o godz. 17.00 w siedzibie Gminnego Centrum Biblioteczno -Kulturalnego w Starych Bogaczowicach. Zapewniamy materiały, ogromną dawkę wiedzy i świetną zabawę – dodaje Ilona Bujalska.

Projekt został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie ” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL – Stowarzyszenie Granica w Lubawce.

(IL)

REKLAMA

REKLAMA