https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rozmawiali o rozwoju

Piotr Wojtyczka, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomiczna „INVEST-PARK” spotkał się z Dariuszem Kucharskim, burmistrzem Dzierżoniowa i Markiem Piorunem, radnym powiatu dzierżoniowskiego.

– Spotkanie dotyczyło intensyfikacji prac mających na celu dalszy rozwój ekonomiczny Gminy Miejskiej Dzierżoniów. Należy podkreślić, że do tej pory firmy, które zainwestowały w Dzierżoniowie na terenach WSSE „INVEST-PARK”, dzięki pomocy jej ekspertów są największymi pracodawcami nie tylko w mieście, ale także w całym powiecie dzierżoniowskim – podkreśla prezes Piotr Wojtyczka.

Przypomnijmy, że Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” zarządza obszarem o łącznej powierzchni ponad 20 tysięcy kilometrów kwadratowych, zlokalizowanym w południowo-zachodniej Polsce. Przedsiębiorca, który planuje inwestycję na tym obszarze, może wystąpić o wsparcie, zwolnienie z podatku dochodowego (w wysokości od 20 do 60% wartości kosztów kwalifikowanych nowej inwestycji) wyłącznie do WSSE „INVEST-PARK”. Ponadto spółka umożliwia m.in. zakup lub wynajem hal przemysłowych.

(MM)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty