https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Biathlonowa dominacja

Wojciech Filip z Czarnego Boru zdobył złoty medal Polski seniorów w sprincie podczas rozgrywanych w jego rodzinnej miejscowości mistrzostw Polski w biathlonie letnim. Dwa złote krążki wywalczył już Jakub Potoniec z UKN Merlafir, a na koncie zawodników reprezentujących kluby z Czarnego Boru i Mieroszowa jest już 18 medali!

Mistrzostwa Polski w biathlonie letnim na malowniczej nartorolkostradzie w Czarnym Borze koło Wałbrzycha rozpoczęły biegi indywidualne. W tej konkurencji zawodnicy z UKN Melafir Czarny Bór wywalczyli 5 medali, a UKS Mieroszów – 4.

Rywalizację seniorów na dystansie 7 kilometrów z 4 strzelaniami wygrał Marcin Zawół z Karkonoszy Jelenia Góra. Zawodnicy z Czarnego Boru: Wojciech Janik i Wojciech Filip zajęli odpowiednio 4 i 5 miejsce wśród seniorów. Wśród juniorów 3 miejsce zajął Hubert Matusik, a 4 Kamil Cedzidło. Złoty medal w kategorii junior młodszy zdobyli Jakub Potoniec i Majka Germata, wśród młodzików wygrał Kajetan Urbaniak, a Konrad  Matusik był trzeci. Wśród młodziczek świetnie spisały się zawodniczki UKS Mieroszów: najlepsza była Iga Wardzińska, a Lena Wojciechowska zajęła 3 miejsce. Ich klubowy kolega Bartosz Dewiszek wywalczył brązowy krążek wśród młodzików młodszych, a Patryk Mucha z UKN Melafir Czarny Bór był czwarty. Srebrny krążek do dorobku UKS Mieroszów dołożyła Oliwia Zięcina w rywalizacji młodziczek młodszych. Rywalizację seniorek zdominowały zawodniczki BKS Kościelisko. Z dużą przewagą złoty medal wywalczyła Anna Mąka, a pochodząca z Sokołowska Kamila Żuk zajęła 4 miejsce.

Drugi dzień mistrzostw Polski przyniósł zmianę pogody i mnóstwo zmian na podium. W rywalizacji sprinterskiej seniorek zabrakło na starcie wczorajszych medalistek: Anny Mąki i Magdy Piczury oraz czwartej Kamili Żuk – bo taką decyzję podjął trener kobiecej kadry Tobias Torgersen. Skorzystała na tym Kamila Cichoń z Górnika Iwonicz Zdrój, która we wczorajszym biegu indywidualnym była dopiero dziewiąta. Pięć sekund później zameldowała się na mecie w Czarnym Borze Daria Gembicka z UKS Lider Katowice, a 3 miejsce zajęła Justyna Tupta z AZS AWF Katowice. Sprint seniorów wygrał Wojciech Filip z AZS AWF Wrocław, który wczoraj zajął piąte miejsce. Czarnoborzanin na strzelnicy pomylił się tylko raz i zdobył złoty medal z przewagą 14 sekund nad Andrzejem Nędza-Kubińcem z BKS Wojsko Polskie Kościelisko i wczorajszym triumfatorem – Marcinem Zawółem z Karkonoszy Jelenia Góra, który – na pocieszenie – okazał się najlepszym sprinterem wśród juniorów. Najlepszą juniorką okazała się Klaudia Topór z BKS Wojsko Polskie Kościelisko, która wczoraj wywalczyła brązowy medal wśród seniorek. Bohaterem gospodarzy był dziś także junior młodszy Jakub Potoniec – siedemnastolatek z Melafiru Czarny Bór zdobył na swoim obiekcie drugi złoty medal, a jego klubowe koleżanki: Aleksandra Szajnowska i Majka Germata zajęły dwa pierwsze miejsca w zmaganiach juniorek młodszych.

Wyniki sprintów:

seniorzy

1. Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław)

2. Andrzej Nędza Kubiniec (BKS WP Kościelisko)

3. Marcin Zawół (Karkonosze Jelenia Góra)

seniorki

1. Kamila Cichoń (Górnik Iwonicz-Zdrój)
2. Daria Gembicka (UKS Lider Katowice)

3. Justyna Tupta (AZS AWF Katowice)

juniorzy

1. Marcin Zawół (Karkonosze Jelenia Góra)

5. Kamil Wodziak (Melafir Czarny Bór)

juniorki

1. Klaudia Topór (BKS WP Kościelisko)

8. Emilia Zasadna (Melafir Czarny Bór)

juniorzy młodsi

1. Jakub Potoniec (Melafir Czarny Bór)

juniorki młodsze

1. Aleksandra Szajnowska (Melafir Czarny Bór)

2. Majka Germata (Melafir Czarny Bór)

młodzicy

2. Kazimierz Siwa (Melafir Czarny Bór)

młodziczki

2. Justyna Sinkiewicz (Melafir Czarny Bór)

3. Kamila Woźniak (UKS Mieroszów)

młodzicy młodsi

2. Patryk Mucha (Melafir Czarny Bór)

młodziczki młodsze

3. Oliwia Zięcina (UKS Mieroszów)

Jutro mistrzostwa Polski w Czarnym Borze zakończą biegi masowe seniorów i seniorek, a zawodnicy w młodszych kategoriach będą rywalizowali w biegach sztafetowych.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty