https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

10 medali strzelców

Reprezentacja Klubu Sportów Obronnych Świdnica, w składzie: Tomasz Jędraszczyk, Wojciech Jędraszczyk, Kamil Rusin i Dawid Wójcik, prowadzona przez trenera Dariusza Ciska, przywiozła 10 medali z mistrzostw strefowych i eliminacji do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które zostały rozegrane we Wrocławiu.

Złote medale wywalczyli: Tomasz Jędraszczyk w konkurencji pistolet dowolny juniorów młodszych, Wojciech Jędraszczyk w konkurencji pistolet sportowy młodzików oraz  Dawid Wójcik w konkurencji karabin sportowy leżąc młodzików i karabin sportowy 3 postawy. Srebrne medale wywalczyli: Tomasz Jędraszczyk w konkurencji pistolet szybkostrzelny oraz pistolet pneumatyczny juniorów młodszych, Dawid Wójcik w konkurencji karabin pneumatyczny młodzików oraz Wojciech Jędraszczyk w konkurencji pistolet pneumatyczny młodzików. Brązowe medale zdobyli: Tomasz Jędraszczyk w konkurencji pistolet sportowy juniorów młodszych oraz Kamil Rusin w konkurencji pistolet pneumatyczny juniorów młodszych.

– Doskonałe wyniki uzyskane na tych zawodach zapewniły awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Tarnowie. Niestety, ograniczenia regulaminowe dotyczące wieku nie pozwalają na start Wojtkowi i Dawidowi, ale będą mieli szansę w przyszłym roku. Tomek Jędraszczyk oraz Kamil Rusin są uczniami Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk w Wałbrzychu, natomiast Wojtek Jędraszczyk zamierza podjąć naukę w Energetyku od września. Warto zaznaczyć, że tradycje strzeleckie w wałbrzyskim ENERGETYKU liczą sobie grubo ponad pół wieku – podkreśla Dariusz Cisek, który przejął prowadzenie sekcji strzeleckiej od ś.p. profesora Józefa Dzwonka i – jak widać – z powodzeniem nie tylko je podtrzymuje, ale i wznosi na wyższy poziom osiągnięcia strzeleckie tej szkoły. – Na sukces musi złożyć się wiele czynników. Jest to stworzenie świetnego zaplecza technicznego i sprzętowego przez zarząd Klubu Sportów Obronnych Świdnica, doskonała współpraca z dyrekcją szkoły, współpraca z Sudeckim Stowarzyszeniem Strzeleckim, które udostępnia strzelnicę w Starych Bogaczowicach i na końcu zawodnicy oraz ich trener. Praca i życzliwość wszystkich osób zaangażowanych w to przedsięwzięcie daje dopiero możliwość osiągnięcia sukcesów. A teraz przed naszymi zawodnikami są trudne 2 tygodnie pracy. We wtorek wyjechali na 3 rundę Pucharu Polski do Ustki. Tam zamierzają potrenować razem z kadrą narodową i zmierzyć się w zawodach ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami, następnie kilka pracowitych dni na strzelnicy w Świdnicy i Starych Bogaczowicach, a 13 lipca starują w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Tarnowie. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na wyniki naszych chłopaków. Sekcja młodzików Klubu Sportów Obronnych Świdnica stale prowadzi nabór chętnych chłopców i dziewcząt w wieku od 12 lat – dodaje trener Dariusz Cisek, z którym chętni mogą kontaktować się za pośrednictwem Facebooka.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty