https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Rowery elektryczne w Sokołowsku

Poznawanie regionu z wysokości rowerowego siodełka to alternatywa dla górskich wypraw pieszych. Co więcej, e-bike pozwoli na zwiedzenie lokalnych atrakcji w szybszym tempie i na większym dystansie. Mimo posiadania silnika, rowery elektryczne są w pełni przyjazne dla środowiska. W takiej górskiej wyprawie mogą wziąć udział nie tylko osoby na co dzień jeżdżące rowerem po górach, ale również rodziny z dziećmi i grupy znajomych. Wypożyczalnia w Sokołowsku oferuje rowery elektryczne dla tych mniej oraz bardziej zaawansowanych rowerzystów, a także: kaski, przyczepki oraz wiele innych przydatnych akcesoriów. W GreenEbike Sudety będzie można również serwisować rower i poznać zasady ergonomii jazdy. Jednym z pracowników jest członek Klubu Kolarstwa Wałbrzych, który bardzo dobrze zna okolice Wałbrzycha i chętnie podpowie adekwatne do upodobań turystów trasy rowerowe. To właśnie Klub Kolarstwa Wałbrzych z Piotrem Walerakiem i Romanem Magdziarczykiem na czele przekonali założycieli Sudeckiej Rowerowni do jej otwarcia w tym miejscu, w strefie MTB Sudety. Są także ważnym wsparciem merytorycznym dla pracowników oraz klientów pojawiających się w Sokołowsku i stałym partnerem wypożyczalni.

–GreenEbike Sudety to nie tylko sprzęt rowerowy do wypożyczenia i profesjonalna obsługa. Za Sudecką Rowerownią stoi misja organizacji wypraw rowerowych czy imprez integracyjnych, w tym z przewodnikiem. Liczymy na to, że taka usługa turystyczna znajdzie swoich miłośników, szczególnie w tym pięknym regionie. Dodatkowo prowadzona będzie przez Spółdzielnię Socjalną Zielony Zakątek, która jest przedsiębiorstwem społecznym. Spółdzielnia integruje społecznie i zawodowo osoby zagrożone wykluczeniem społecznym, między innymi uczestników Centrum  Integracji Społecznej przy Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej w Wałbrzychu. Osoby marginalizowane będą uczyć się obsługi klienta i serwisowania rowerów. Sokołowsko będzie więc także dla nich bezpiecznym miejscem i przyjaznym środowiskiem w procesie wychodzenia z kryzysu – mówi Zenon Matuszko, prezes Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej w Wałbrzychu.

Przedsięwzięcie powstało w partnerstwie z Gminą Mieroszów, która ma na względzie rozwój turystyki i świadomości ekologicznej na obszarze tej części Sudetów. Burmistrzowi Andrzejowi Lipińskiemu zależy, aby coraz więcej osób odwiedziło Gminę Mieroszów i aktywnie spędzało czas na łonie natury.

 – Jestem przekonany, że realizacja tego typu inicjatyw przyciąga ludzi chcących zdrowo i aktywnie spędzać czas wolny w naszej urokliwej gminie. W planach mamy dalszy rozwój tego typu atrakcji turystycznych także w innych miejscach – powiedział po przejażdżce na rowerze elektrycznym burmistrz Andrzej Lipiński.

W ostatni weekend na elektrykach z Sokołowska jeździł również redaktor naczelny portalu kolarskiego #mtbxcpl Paweł Kuflikowski, który tak podsumował swoje wrażenia:

– Można się spocić na sztywniaku i można mieć radość z jazdy na elektryku, jeszcze holując kilkuletnią latorośl w przyczepce. Dla każdego coś miłego.

GreenEbike Sudety otwiera się wraz z początkiem pierwszego letniego weeendu, czyli 24 czerwca. Wydarzenie rozpocznie o godzinie 15.00 uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego oraz Zenona Matuszko z Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej. Następnie emocji dostarczy jazda próbna z udziałem członków Klubu Kolarstwa Wałbrzych. Testerzy sprawdzą, jak rowery z silnikami elektrycznymi zachowują się w akcji. Będzie to dobrym wstępem do kolejnego punktu wydarzenia, jakim będzie dyskusja o e-bikeach. Poznamy całą prawdę o „góralach z prądem”. Dowiemy się, czy e-bike jest wygodny, na ile wystarcza jego bateria, czy potrzeba specjalnych umiejętności do jazdy, czy rowerem elektrycznym faktycznie da się pojechać dalej, dłużej i szybciej.

– Podczas otwarcia wypożyczalnia GreenEbike Sudety nie zabraknie też innych atrakcji. Wystąpią dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sokołowsku. Pojawi się foodtruck. Dla gości przygotowana została również promocja w postaci 50% zniżki na drugi rower. Tym bardziej warto pojawić się w piątek 24 czerwca w Sokołowku, przy parkingu u zbiegu ulic Główne i Unisławskiej, gdzie znajduje się nowa Sudecka RowerowniaGreenEbike Sudety.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny – zachęca Andrzej Lipiński.

(EK)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty