https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Elektryczna komunikacja w gminach

Elektryczny autobus na ulicach Boguszowa-Gorc? Gmina dostała pieniądze na takiego zakup pojazdu. Do takiej inwestycji przymierza się także Gmina Jedlina-Zdrój.

– Nasza gmina stawia na nowości i składa kolejne wnioski o środki z Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi Sylwia Dąbrowska, burmistrz Boguszowa – Gorc. – Niedawno otrzymaliśmy pozytywną wiadomość o zakwalifikowaniu się do dofinansowania na zakup autobusu elektrycznego, który ma ułatwić mieszkańcom naszego miasta przemieszczanie się pomiędzy jego dzielnicami. Pozyskane środki w wysokości niespełna 1 mln 320 tys. zł to blisko 80 procent planowanych kosztów zadania. Wraz ze współpracownikami przetestowaliśmy możliwości takiego pojazdu na naszym terenie.

Elektryczny mikrobus testowany był także w Jedlinie- Zdroju.

– Przyglądamy się autobusom elektrycznym. Jest szansa, że od przyszłego roku dodatkowo (poza linią nr 5) pomiędzy dzielnicami i atrakcjami będzie kursował mały autobusik elektryczny. Jesteśmy na liście dużego dofinansowania na zakup autobusu i przygotowujemy się do procedur – mówi Leszek Orpel, burmistrz uzdrowiskowej gminy.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA