https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Z nami po szlakach, czyli weekendowe wędrowanie z PTTK

PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej inauguruje cykl wycieczek „Z nami po szlakach”. – Rozpoczynamy w ten weekend w Gminie Mieroszów – mówi Roman Ludwiczuk, prezes PTTK Oddział Ziemi Wałbrzyskiej.

– Jest to cykl imprez turystycznych odbywający się raz na dwa tygodnie w gminach powiatu wałbrzyskiego. Celem wycieczek jest zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania czasu. Każde spotkanie zaplanowane jest na dwa dni (sobota i niedziela) i będzie się kończyło przy ognisku, podczas którego odbywać będą się konkursy z nagrodami z nabytej wiedzy o gminie, w której będziemy gościli. Podczas wspólnego wędrowania, uczestnicy będą mogli zapoznać się z historią gminy, ciekawostkami z nią związanymi oraz z infrastrukturą turystyczną (szlaki turystyczne, rowerowe i inne). W czasie wycieczek uczestnicy będą mogli zdobywać odznaki turystyki kwalifikowanej, ustanowione przez nasz oddział PTTK w tym: punkty i wieże widokowe, Koronę Ziemi Wałbrzyskiej czy Górską Odznakę Turystyczną (w tym dla dzieci). Każdy z uczestników będzie mógł brać udział w każdym spotkaniu w każdej gminie, a na zakończenie projektu odbędzie się uroczysta gala plenerowa, na której zostaną nagrodzeni uczestnicy największej liczby wycieczek z cyklu „Z nami po szlakach” – mówi Roman Ludwiczuk.

Pierwsze wycieczki z cyklu „Z nami po szlakach” odbędą się w dniach 4-5 czerwca 2022 r. w Gminie Mieroszów. Program:

4 czerwca – sobota:

godz. 8.10 – spotkanie na przystanku autobusu nr 15 – Wałbrzych ul. Nowy Świat (odjazd autobusu w kierunku Mieroszowa o godz. 8.21),

9.00 – Rajd PTTK „Z nami po szlakach” – Mieroszów, zbiórka ul. Hoża 4,

W programie – Mieroszów, ul. Hoża 4 – Dziób (692 n.p.m) – Kwiatowa – Mieroszów ul. Hoża 4,  (12 km + 431 m);

5 czerwca – niedziela:

8.10 – spotkanie na przystanku autobusu nr 15 – Wałbrzych ul. Nowy Świat ( odjazd autobusu w kierunku Mieroszowa  o godz. 8.21),

9.00 – Rajd PTTK „Z nami po szlakach” – Mieroszów, zbiórka ul. Hoża 4,

 programie – Mieroszów, ul. Hoża 4 – Gwiezdne Szańce – sztolnia pod Parkową Górą – Wieża na Parkowej Górze – Mieroszów, ul. Hoża 4 (4 km + 137 m).

(RED)

REKLAMA

REKLAMA