https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kamyki 4×4 Reaktywacja

– Z okazji dziesięciolecia Sudetyoffroad.pl wracamy do Was z naszą flagową imprezą, jaką, bez wątpienia, przez lata były Kamyki. Jest to powrót do starej dobrej szkoły offroadu bez wyciągarek, gdzie przede wszystkim króluje myślenie i planowanie oraz zgranie załogi – zapowiadają organizatorzy rajdu Kamyki 4×4 Reaktywacja, który 4 czerwca 2022 r. zostanie zorganizowany w kamieniołomie w Boguszowie – Gorcach.

– Podobnie jak w poprzednich edycjach, królować będą techniczne pieczątki, choć błoto i woda też się znajdzie. Możemy obiecać, że łatwo nie będzie. Nowa lokalizacja daje nowe możliwości i stawia nowe wyzwania, więc na pewno będzie ciekawie. Celem imprezy jest integracja oraz dobra zabawa w terenie. Zależy nam na tym by każdy uczestnik rajdu znalazł coś dla siebie. W imprezie może uczestniczyć każde terenowe auto z napędem 4×4 (DMC do 3,5 t) wyposażone w opony typu M/T – wyjaśniają organizatorzy rajdu Kamyki 4×4 Reaktywacja.

Impreza będzie składała się z dwóch części. Pierwsza – terenowa: dla uczestników została przygotowana trasa na terenie kamieniołomu oraz okolic, gdzie zostaną rozmieszczone pieczątki o różnych stopniach trudności. Załogi będą poruszać się po trasie według tracka z dokładnym rozmieszczeniem PKP-ów. Będzie obowiązywał podział na trzy klasy: seryjne (nie mylić z turystycznymi), obrzyn, zmota – dokładniejszy opis klas jest w regulaminie imprezy. Dla samochodów seryjnych zostanie przygotowany inny zestaw pieczątek niż dla obrzynów i zmot. Plan zakłada po ok. 50 PKPów.

Biesiada w stylu Kamyków – tym razem, z racji miesiąca w którym rajd się odbędzie, organizatorzy zdecydowali się na imprezę plenerową w bazie rajdu, na terenie kamieniołomu w Boguszowie Gorcach, gdzie znajdować się będzie także pole namiotowe/kempingowe dla uczestników.

Limit załóg wynosi 60 łącznie dla wszystkie klasy. Warunkiem, aby określona klasa była punktowana, jest limit minimum 10 załóg. Dzięki wsparciu sponsorów rajdu, na najlepszych uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Plan imprezy:

Godz. 7.00 – 8.00 meldunek w bazie

9:00 – 9:15 odprawa

9.30 – start

18.30 – meta

19.00 – biesiada.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA