https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bezpłatny Internet w Gminie Stare Bogaczowice

W maju 2022 rok na terenie Gminy Stare Bogaczowice zakończy się montaż urządzeń umożliwiających bezpłatny dostęp do internetu. Gmina Stare Bogaczowice uzyskała dofinansowanie z UE na budowę sieci WiFi4EU.

– Jest to ogólnoeuropejski projekt budowy darmowego dostępu do internetu na terenie całej wspólnoty. W ramach projektu kilkanaście tysięcy gmin, ze wszystkich państw należących do UE, otrzymało 15 000 euro na rzecz budowy sieci dostępowej. Gmina Stare Bogaczowice podjęła decyzję o budowie sieci dostępowej na terenie Gminy, wskazując 13 lokalizacji, w których znajdą się HotSpoty – mówi Mirosław Lech, wójt Gminy Stare Bogaczowice.

Urządzenia wewnętrzne zostały zamontowane w Urzędzie Gminy Stare Bogaczowice przy ul. Głównej 132. Z kolei urządzenia zewnętrzne, pozwalające na korzystanie z dostępu na otwartej przestrzeni, zostały zainstalowane w: Urzędzie Gminy Stare Bogaczowice (ul. Główna 132 – parking), Gminnym Centrum Biblioteczno –Kulturalnym (ul. Główna 148 – plac zabaw), szkoła podstawowa (ul. Główna 172a – parking oraz amfiteatr), stadion sportowy (ul. Główna 150c), orlik i plac zabaw przy OSP w Starych Bogaczowicach (ul. Główna 150b), Chwaliszów (ul. Słonecznikowa 5) – świetlica i orlik, Cieszów (ul. Główna 21c) – świetlica i orlik, Struga (ul. Szkolna 2a) – świetlica i plac za świetlicą, Lubomin (ul. Główna 5) – świetlica i plac zabaw, Jabłów (ul Główna 37) – świetlica i orlik, Nowe Bogaczowice (ul. Główna 10) – świetlica i orlik, Gostków (ul. Główna 42) – świetlica i orlik.

– W każdym z tych miejsc można korzystać z internetu o prędkości do 30 Mbit/s, czas trwania sesji to 4 godziny (po czym konieczne jest ponowne logowanie). Aby zalogować się do sieci należy kliknąć ikonę WiFi w telefonie, wybrać sieć „wifi4eu”, a następnie zalogować się do sieci. Zostanie otwarte okno przeglądarki, należy zaznaczyć „Akceptuję Regulamin” a następnie kliknąć „Zaloguj”. Sieć w Gminie Stare Bogaczowice wybudowała firma BudujemyWiFi.pl (Energobilans) – dodaje wójt gminy.

(IL)

REKLAMA

REKLAMA