https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Budują Strefę Aktywności Gospodarczej w Głuszycy

Budowa Strefy Aktywności Gospodarczej w Głuszycy nie zwalnia tempa. Z każdym dniem, bez względu na warunki atmosferyczne, widać coraz większe postępy w prowadzonych pracach.

– Aktualnie trwają prace związane z dostosowaniem terenu na potrzeby przyszłych przedsiębiorców, którzy – jak szczerze wierzymy – zdecydują się na otwarcie i prowadzenie swoich firm, takich jak np. magazyny, czy stolarnie. Głuszycka Strefa Aktywności Gospodarczej stanowi odpowiedź na liczne zapytania przedsiębiorców o dostępność terenów inwestycyjnych w naszej gminie. Jest to również próba dywersyfikacji kierunku, w jakim zmierza Głuszyca. Budowa tego miejsca to nie tylko korzyści finansowe dla samej gminy. To także wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Głuszycy i jej okolic– informuje burmistrz Głuszycy Roman Głód.

Na ponad trzyhektarowej działce wykonano już drogi dojazdowe. Trwają też prace związane z budową kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalni ścieków. Koszt całego projektu to 2,4 mln złotych, z czego dofinansowanie dla Gminy Głuszyca wynosi 1,6 mln złotych ze środków ZIT AW.

(AGM)

REKLAMA

REKLAMA