https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Posprzątają góry

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Mieroszów o podjęcie inicjatywy i włączenie się do akcji Czyste Góry. Zbierz przyjaciół i rodzinę – posprzątajmy naszą gminę – zachęca Andrzej Lipiński, burmistrz Mieroszowa.

– Akcja została zaplanowana na sobotę 7 maja 2022 r. Spotykamy się o godz. 10.00 w Rynku w Mieroszowie. Do posprzątania będą: okolice szybowiska w Mieroszowie, Zawory, Góry Suche, Stożek Wielki oraz Przełęcz Trzech Dolin. Zbieramy każdy papierek, butelkę lub inne porzucone śmieci. Zebrane odpady należy złożyć w workach w widocznym i łatwo dostępnym miejscu, najlepiej w pobliżu drogi. Podczas sobotniej akcji będziemy także testowali funkcjonalność aplikacji „Zmieć śmieć”. Aplikacja pomoże utrzymać lasy w czystości i nagrodzi turystów uczestniczących w sprzątaniu lasów. Do udziału w testach zaprosimy osoby sprzątające Stożek Wielki. Prezentacji aplikacji dokona przewodnik z Fundacja Polska Górom. Po sprzątaniu Schronisko PTTK Andrzejówka zaprasza wszystkich na ognisko, bo – jak wiadomo – możemy zgłodnieć po pracy, więc zapraszamy na kiełbaskę z grilla. Pamiętajmy, że rozkładające się odpady nie tylko szpecą ale są też powodem zatruwania gleby, a także zwabiają dzikie zwierzęta. To od nas zależy, czy otaczające nas środowisko będzie zdrowe i przyjazne. Do wzięcia udziału w akcji zachęcamy wszystkich, którym nie są obojętne estetyka naszej okolicy i propagowanie ekologicznych wzorców. Razem możemy więcej – dodaje burmistrz Andrzej Lipiński.

Organizatorami akcji Czyste Góry są: Gmina Mieroszów, KSS Bartnica, Nadleśnictwo Wałbrzych, Mieroszowskie Centrum Kultury oraz Schronisko PTTK Andrzejówka w Rybnicy Leśnej.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA