https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Narodowy Dzień Zwycięstwa w Głuszycy

Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski oraz Burmistrz Głuszycy Roman Głód zapraszają do Głuszycy na Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa w niedzielę 8 maja 2022.

Uroczystości rozpoczną się mszą św. w intencji ojczyzny o godz. 12.00 na placu przy kościele pw. Chrystusa Króla w Głuszycy (ul. Bolesława Chrobrego 4). Uroczysty apel przy Pomniku Niepodległości przy ul. Sienkiewicza z udziałem Honorowej Asysty Wojskowej z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa zaplanowano ok. godz. 13.00.

– Po defiladzie wojskowej ok. godz. 14 zapraszamy do udziału w Pikniku Militarnym w parku przy Urzędzie Miejskim w Głuszycy (ul. Parkowa). Na przybyłych czekać będzie wiele militarnych atrakcji, m.in.  statyczny pokaz sprzętu pancernego- bojowego wozu piechoty, trenażera strzeleckiego Cyklop, pokazy jednostek strzeleckich, policyjnych i  strażackich. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, zabaw z animatorami i piknikowych przysmaków, w tym grochówki żołnierskiej. Serdecznie zapraszamy do Głuszycy, by wspólnie świętować 77 rocznicę Dnia Zwycięstwa– mówi Roman Głód.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty