https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Górnik zagra z Kotwicą o finał

Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg wygrali piąty, decydujący mecz z WKK Wrocław i w półfinale play off I ligi zagrają z Górnikiem Wałbrzych, który 3:1 wygrał rywalizację z AZS AGH Kraków. Pierwsze dwa spotkania już w ten weekend w hali Aqua-Zdrój.

W półfinale gra także toczyć się będzie do 3 zwycięstw, w takim samym układzie spotkań (2-2-1), czyli pierwszy dwumecz odbędzie się na parkiecie wyżej sklasyfikowanej drużyny. Podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego pierwsze dwa mecze półfinałowe rozegrają w hali Aqua Zdrój 30 kwietnia i 1 maja (oba mecze zostaną rozegrane o godz. 17.30), trzecie i ewentualne czwarte spotkanie odbędą się w hali rywala 7 maja i ewentualnie 8 maja, a jeśli one nie wyłonią zwycięzcy, to finalistę poznamy w decydującym starciu, które zostanie rozegrane 11 maja w Wałbrzychu.

Przegrani półfinaliści w dniach 14 maja i 18 maja rozegrają dwumecz o 3 miejsce w I lidze, natomiast zwycięzcy spotkają się w wielkim finale. Do wyłonienia mistrza I ligi, który tym samym wywalczy awans do ekstraklasy, potrzebne będą 3 zwycięstwa. W finale rywalizacja będzie toczyła na takich samych zasadach, jak we wcześniejszych rundach. Pierwsze dwa mecze zostaną rozegrane 14 i 15 maja w hali zespołu wyżej sklasyfikowanego po sezonie zasadniczym, trzeci i ewentualnie czwarty mecz odbędą się 21 i 22 maja, a jeśli potrzebny będzie piąty mecz, to zostanie on rozegrany 25 maja u wyżej rozstawionego przeciwnika.

Wyniki piątych spotkań I rundy play off:

Kotwica Kołobrzeg – WKK Wrocław 84:67, play off 3:2;

AZS Politechnika Opole – GKS Tychy 86:78 – play off 3:2;

Sokół Łańcut – Dziki Warszawa 92:54 – play off 3:2;

Pary półfinałowe:

Górnik Wałbrzych – Kotwica Kołobrzeg

Sokół Łańcut – AZS Politechnika Opole

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty