https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Waligóra Run Cross 2022

W minioną sobotę 19 marca Głuszyca ponownie powitała miłośników biegania po górskich terenach za sprawą Waligóra Run Cross 2022. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse. Na trasie ultra o długości 53 km, z przewyższeniami 2500 m, rywalizowały 84 osoby, a na starcie na trasie half o długości 25 km i z 1100 m przewyższeń stanęły 142 osoby. Obie trasy były wymagające i panowały na nich wyjątkowo trudne warunki.

Oprócz stromych podbiegów i równie stromych zbiegów biegacze zmagali się z wszechobecnym błotem i oblodzeniem na trasie oraz z własnym zmęczeniem i bólem. Wyjątkowo piękne tereny Gór Suchych opromienione wiosennym słońcem dodawały energii biegaczom i rzeszy wolontariuszy, którzy dzielnie wspierali zawodników na trasie.

Najlepsi zawodnicy z dystansu ultra pojawili się na mecie po ponad 5 godzinach. Zwyciężył Michał Jurek z klubu RMT Team PRO Wrocław (5 godzin 18 min), drugie miejsce zajął Maciej Masiarek z Piotrkowa Trybunalskiego (5 godzin 25 min), a na trzecim miejscu z czasem 6 godzin uplasował się Christian Terzoni z klubu Przedwojewski Team Castelnovo Ne Monti. Na dystansie half pierwsze trzy miejsca zajęli: Przemysław Nowak z STS Dzierżoniów (2 godziny 7 minut), Daniel Krasulak z WKS Śląsk Wrocław (2 godziny 10 minut) oraz Michał Kur z Kooltriathlon z Jeleniej Góry (2 godziny 15 minut). Na obu dystansach nie zabrakło również kobiet. Na dystansie ultra pierwsza na mecie z czasem 7 godzin 22 minut była Brygida Szymańska z Jaroszowa z klubu Strzegomska Dwunastka. Ewa Pastuszeńko z klubu Drugi Dom z Wałbrzycha z czasem 7 godzin 39 minut zajęła drugie miejsce. A po prawie godzinie do mety dotarła trzecia uczestniczka – Iweta Adamczyk z klubu o niezwykłej nazwie „Może i wolno ale za to byle jak” z Wrocławia. Na dystansie HALF pierwsze miejsce zajęła Alicja Białobłocka z Wrocławia (2 godziny 32 minuty), drugie Magdalena Bednarczyk z klubu Strzegomska Dwunastka (2 godziny 36 minut), a trzecia na mecie była Marta Knach ze Świebodzic (2 godziny 54 minuty). Wśród uczestników wydarzenia nie zabrakło też sporej grupy biegaczy z Głuszycy. Najlepsi głuszyczanie na dystansie ultra to Joanna Grzesik i Andrzej Sławik, a na dystansie half pierwsi pojawili się Katarzyna Borys i Mariusz Kostasz.

– Gratulujemy wszystkim zawodnikom, który zmierzyli się z WRC!- podkreślają organizatorzy Waligóra RUN Cross 2022 ze Stowarzyszenia Walim na Żądanie, a partnerami wydarzenia byli: Gmina Głuszyca i Centrum Kultury-Miejska Biblioteka Publiczna w Głuszycy. – W imieniu organizatorów przekazujemy podziękowania dla wszystkich partnerów i sponsorów biegu, instytucji, firm i osób wspierających przygotowania i sprawny przebieg wydarzenia. Szczególne podziękowania dla niezawodnej grupy wolontariuszy, Ochotnicznej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej, Szkoły Podstawowej nr 3 w Głuszycy, służb medycznych i funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

(AGM)

REKLAMA

REKLAMA