https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wałbrzych zagra dla Ukrainy

W sobotę, 5 marca 2022 r., Stara Kopalnia wraz z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury, Gminą Wałbrzych, Agencją Koncertową Aplauz Planet i Underground Wałbrzych organizują koncert charytatywny „Gramy dla Ukrainy”, podczas którego zbierane będą środki pieniężne na rzecz pomocy Ukrainie.

Organizatorem zbiórki jest Fundacja Ekonomii Społecznej, a zebrana kwota zostanie przekazana na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Dysponentem merytorycznym zbiórki jest Stowarzyszenie Ukraina – Wałbrzych. Na estradzie przygotowanej w Łaźni Łańcuszkowej w Starej Kopalni pojawi się 10 artystów, którzy nie wahali się ani chwili, by bezinteresownie dołączyć swoją cegiełkę do akcji.

Pierwsze dźwięki wybrzmią już o godzinie 15.00, a koncerty potrwają do późnego wieczora. Na scenie pojawią się artyści reprezentujący różne style muzyczne: Besides, Lilla Veneda, Disorder, Thar Ai, Methopia, Sajgon, In The Name Of God, Nullizmatyk, Grabery oraz DJ Markowy.

– Państwa obecność na wydarzeniu będzie miała wielkie znaczenie. Uczestnictwo będzie formą solidarności z Ukrainą oraz realną pomocą w postaci przyłączenia się do zbiórki. Wstęp na koncert za wrzut do puszki. Do soboty jeszcze kilka dni, a już dziś do wielu miejsc zbiórek można przynosić dary dla uchodźców z Ukrainy – najpotrzebniejsze rzeczy. Zbiórka prowadzona jest także w Kawiarni Sztygarówka w Starej Kopalni skąd wszystkie przekazane dary trafią do oficjalnego miejskiego punktu zbiórki darów – Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Aktualizowaną listę najpotrzebniejszych rzeczy można znaleźć w internecie np. na stronie Polskiej Akcji Humanitarnej. Wszyscy bezinteresownie jednoczymy się w jednym celu. Państwa wsparcie – choćby samą obecnością na koncercie jest nieocenione – podkreślają organizatorzy akcji „Gramy dla Ukrainy” w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA