https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Młodzi strzelcy w natarciu

W dniach 18-20 lutego 2022 r. w Złotoryi zostały rozegrane zawody strzeleckie O Wielki Puchar Kaczawy. W rywalizacji wzięło udział 167 zawodników z całej Polski i z Czech, a wśród nich byli mieszkańcy Aglomeracji Wałbrzyskiej z Klubu Sportów Obronnych Świdnica, trenowani przez Dariusza Ciska.

– Na stanowiskach strzeleckich stanęła cała czołówka strzelców Polskich z wicemistrzynią olimpijską Sylwią Bogacką na czele. W trwających 3 dni zmaganiach we wszystkich kategoriach wiekowych mogliśmy podziwiać strzelecki kunszt mistrzów – relacjonuje trener KSO Świdnica.

Wielką niespodziankę sprawili zawodnicy Klubu Sportów Obronnych Świdnica. Prowadzeni przez trenera Dariusza Ciska młodzi chłopcy wystartowali w konkurencji pistoletowej i pokazali się z jak najlepszej strony.

– Debiutujący w zawodach wałbrzyszanin Kamil Rusin zajął 13 miejsce, ze znakomitym wynikiem 511 na 600 możliwych punktów. Mieszkający w Jedlinie – Zdroju Tomasz Jędraszczyk zajął 5 miejsce, z wynikiem 537 punktów. Obaj strzelcy są uczniami Zespołu Szkół Politechnicznych Energetyk w Wałbrzychu. Największą niespodziankę sprawił najmłodszy reprezentant KSO Świdnica – Wojciech Jędraszczyk. Uczeń 8 klasy Miejskiej Szkoły Podstawowej w Jedlinie – Zdroju zdobył srebrny medal ze świetnym wynikiem 341 punktów na 400 możliwych. W najbliższych dniach cała ekipa zamierza wystartować w Mistrzostwach Dolnego Śląska we Wrocławiu i Mistrzostwach Wielkopolski w Rawiczu – dodaje Dariusz Cisek.

Młodym strzelcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a prezesowi KSO Świdnica Pawłowi Kwiatkowskiemu życzymy wytrwałości we wspieraniu cennej inicjatywy i dziękujemy za umożliwienie rozwijania wspaniałych pasji.

(RED, fot. KSO)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty