Cenne zwycięstwo w Lublinie

Koszykarze Górnika wygrali w Lublinie z rezerwami ekstraklasowego Startu 91:81, a kolejne spotkanie rozegrają w Wałbrzychu z AZS Politechnika Opolska, który zajmuje 4 miejsce w I lidze. Mecz w hali Aqua – Zdrój zostanie rozegrany 26 lutego o godz. 17.00.

Drugi zespół ze stolicy Lubelszczyzny przystąpił do rywalizacji z wiceliderem I ligi w zaledwie ośmioosobowym składzie. Powodem był rozgrywany w tym mieście, tego samego dnia, finał Pucharu Polski, w którym pierwszy zespół Startu przegrał z mistrzem Polski Stalą Ostrów Wielkopolski 76:83.

W rywalizacji pierwszoligowców od pierwszej minuty, w której był remis 2:2, wałbrzyszanie budowali przewagę, która najwyższy poziom osiągnęła w 14 min., gdy – po trafieniu Huberta Pabiana za 3 pkt. – Górnik prowadził 45:23. Na początku III kwarty, po trójce Karola Obarka Start zmniejszył straty do 12 pkt., ale natychmiast w taki sam sposób odpowiedział Krzysztof Jakóbczyk, a po kolejnym jego trafieniu zza łuku w 24 min. było już 67:46. W ostatniej ćwiartce, na nieco ponad 4 minuty przed końcową syreną, gospodarze zdołali jeszcze zbliżyć się na dystans 10 oczek (77:87), ale podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego nie pozwolili im na więcej.

AZS UMCS Start II Lublin – Górnik Wałbrzych 81:91 (21:32, 19:23, 22:24, 19:12)

AZS UMCS Start II: Obarek 19, Ciechociński 15, Stopierzyński 15, Ziółko 14, Wąsowicz 8, Nycz 6, Gospodarek 4, Myśliwiec 0.

Górnik: Niedźwiedzki 20, Pabian 17, Jakóbczyk 15, Cechniak 10, Durski 10, Zywert 9, Ratajczak 5, Kruszczyński 3, Dymała 2, Jeziorowski 0.