https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

30 stycznia, w gminach Aglomeracji Wałbrzyskiej, tak jak w całej Polsce i na świecie, już po raz trzydziesty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. – Tym razem gramy pod hasłem „Przejrzyj na oczy” i zbieramy środki na okulistykę dziecięcą – mówi Jerzy Owsiak, pomysłodawca WOŚP.

Wałbrzych

Trwają ostatnie przygotowania do 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Wałbrzychu. Na ulice miasta wyjdzie ponad dwustu wolontariuszy. Finał z koncertami i pokazami rozpocznie się o godzinie piętnastej w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni. Nie zabraknie licytacji.

– Wałbrzych dla WOŚP to koncerty, pokazy i licytacje. Finał rozpoczniemy o piętnastej. Pojawią się strefy zabaw czy zdrowia i urody. W programie także szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Zagrają i zaśpiewają znani w regionie i lubiani muzycy: Katarzyna Serdeczna, Hard Rider, SILENTlive oraz 77 X. Nie zabraknie pokazów tanecznych czy pokazu szermierki – mówi Joanna Kakuba, kierownik impresariatu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

W przerwach pomiędzy występami prowadzone będą licytacje przedmiotów przekazanych przez mieszkańców całego regionu. Gadżety będzie można licytować także na specjalnym stoisku przed wejściem do Sali Łańcuszkowej.

– Już teraz, wszystkim tym, którzy przekazali fanty na licytację dziękuję. W tym roku licytujemy między innymi złote serduszko, które przygotował mistrza złotnictwa Grzegorz Śmigiel, mamy przepiękny pierścionek zdobiony diamentami, mamy piłkę przekazaną przez Aqua-Zdrój, piłkę z autografami reprezentantek Polski. Do wylicytowania jest również płyta Korteza z autografem przekazana przez Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, czy voucher na wynajem zabytkowego auta – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Wszystkie przedmioty, które będą licytowane w czasie niedzielnego finału można zobaczyć na https://zpit.pl/licytacjewosp/. Jednocześnie do końca tygodnia WOK czeka na przedmioty i usługi, które mieszkańcy regionu chcą przekazać na licytacje w ramach niedzielnego finału.

Tego dnia na ulice miasta wyjdzie ponad dwustu wolontariuszy. Każdy z nich będzie miał specjalny identyfikator i odpowiednio zaplombowaną puszkę.

– Wolontariusz posiada identyfikator w widocznym miejscu, oczywiście ze zdjęciem i hologramem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Druga rzecz to puszka WOŚP. Oklejona czterema banderolami. Jeżeli nie ma czterech banderol na puszcze, oznacza to, że coś się z puszką stało. Jeżeli puszka się rozklei, zepsuje, zniszczy, to wolontariusz musi natychmiast zgłosić się do sztabu – mówi Dorota Turzańska, szefowa wałbrzyskiego sztabu WOŚP.

Wolontariusze, którzy będą kwestować na ulicach miasta mogą rozliczać się w niedzielę dwóch miejscach. Od godziny piętnastej do osiemnastej na terenie Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na Podzamczu. Na terenie Starej Kopalni sztab będzie działał cały dzień. Do udziału w niedzielnym finale zaprasza także prezydent Wałbrzycha.

– Tradycyjnie będę kwestował, będę zachęcał wałbrzyszan do gestu, który zawsze jest w Wałbrzychu mocny, do oddania drobnego datku, który później pomnożony przez tysiące rośnie w tak ogromne sumy na rzecz potrzebujących – mówi dr Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

W niedzielę, w ramach wałbrzyskiego Finału WOŚP warto odwiedzić także Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, gdzie o godzinie dziesiątej rozpocznie się specjalna zbiórka krwi, która potrwa do czternastej.

30. Finał w Wałbrzychu zakończy tradycyjne światełko do nieba. W tym roku będzie to specjalny pokaz z użyciem ledów przygotowany przez Grupę Ognia Impuls.

– Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na FB i strony internetowej wok.walbrzych.pl, gdzie będziemy informować o wszystkich dodatkowych niespodziankach, które pojawią się w czasie tegorocznego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – dodają organizatorzy.

Boguszów-Gorce

Sztab WOŚP w Boguszowie – Gorcach będzie grał w trzech dzielnicach. 30 stycznia wolontariusze będą kwestowali na ulicach całego miasta w godzinach 8.00 – 18.00, a finał rozpocznie się o godz. 11.00 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 w dzielnicy Kuźnice. Natomiast o godz. 18.00 wystartują się finałowe imprezy w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury przy pl. Odrodzenia 4 w dzielnicy Boguszów oraz w Centrum Kulturalno – Kongresowym Witold przy ul. Traugutta 12 G w dzielnicy Gorce. Podczas licytacji będzie można zdobyć złote serduszka, gadżety, zabawki, vouchery oraz usługi. Imprezę zakończy o godz. 20.00 Światełko do nieba.

Czarny Bór

Wolontariusze na Trójgarbie, kiermasze z czarnoborskimi pierogami i domowymi wypiekami, złote serca, lot balonem, a nawet lot w tunelu aerodynamicznym – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez wielkoorkiestrowy sztab w Gminie Czarny Bór. Wolontariuszy z puszkami kwestatorskimi będzie można spotkać już 29 stycznia (w sobotę) na obleganej przez turystów górze Trójgarb. Na 30 stycznia natomiast na terenie gminnych sołectw zaplanowano kiermasze z przepysznymi pierogami, ciastami, pieczonymi kiełbaskami (a wszystko to przygotowane przez sołectwa: Czarny Bór, Grzędy i Grzędy Górne, Jaczków i Witków). W czarnoborskim Centrum Kultury wystąpią lokalni artyści (Aneta Szewczyk z zespołem New Place, Hania Bródka z zespołem, witkowskie przedszkolaki, młodzi tancerze pod egidą Renaty Łukaszewicz Szczepanik i inne). Będzie też Zumba, Fotobudka i animatorzy zabaw dziecięcych (Kamayu Art i Karolandia).

Oczywiście nie zabraknie wielkoorkiestrowych licytacji. Pod młotek (na żywo i na https://allegro.pl/uzytkownik/AnitkaKa) pójdą m.in. złote serce z czerwonymi cyrkoniami i grawerką 30 Finał WOŚP; maskotka 30 Finału WOŚP – Owsiaczek ze złotym sercem z grawerką; liczne vouchery; suknia ślubna (rozmiar 36); bilety do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, a także gadżety WOŚP, obrazy, rękodzieło, drewno opałowe i wiele, wiele innych.

Głuszyca

W czasie finału w głuszyckim sztabie WOŚP w Centrum Kultury- Miejskiej Bibliotece Publicznej nie zabraknie dobrej energii, płynącej od wykonawców, którzy pojawią się na scenie.

– Przed publicznością wystąpią: zespół „Póki Co”, Julia Kamińska i Wojtek Stefanowski, Maja Świderska- laureatka plebiscytu „Wałbrzych Ma Talent”, Głuszycka Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia oraz młodzi uczestnicy zajęć wokalnych prowadzonych przez trenera śpiewu Radosława Zychala. Zobaczymy także pokazy grupy Only Fighting Głuszyca- Karate Kyokushin MMA K-1. Poza tym podczas finałowej niedzieli będzie można przejechać się głuszyckim e-maluchem i oraz wybrać się na spacer z Grzegorzem Czepilem, który opowie o tajemniczej historii Głuszycy. Od wczesnych godzin porannych w wielu miejscach na terenie Głuszycy pojawi się 14 wolontariuszy WOŚP z puszkami. Finał w sali widowiskowej CK-MBP rozpoczynamy o godz. 15.30. Równocześnie prowadzić będziemy transmisję online na Facebooku CK-MBP. Przypominamy także o możliwości wpłaty za pomocą e-skarbonki i o wielu głuszyckich punktach ze Stacjonarnymi Puszkami Sztabowymi, które zasilają konto głuszyckiego sztabu WOŚP #6011 – mówi Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP w Głuszycy.

Jedlina-Zdrój

– W uzdrowiskowej gminie finałowa impreza rozpocznie się w niedzielę o godz. 16.00 przy lodowisku w kompleksie Active Jedlina przy ul. Kłodzkiej. W programie: występy dzieci i młodzieży z sekcji muzycznej przy centrum kultury, koncerty: Jedna Brama, Slilentlive, K.Karwowski oraz mecz piłki nożnej: zawodnicy kontra rodzice. Przygotowaliśmy także licytacje i atrakcje: Pałacowy Sekret oraz zagroda z alpakami i kangurem; mierzenie „szalenie ciepłego szalika wośpowego”; misz-masz ciekawych propozycji (gadżety, vouchery, strzyżenie – ostrzenie); dar-darów zwyczajnych i nadzwyczajnych; wolontariusze z puszkami na wyciagnięcie grosza z kieszeni oraz Światełko do nieba w towarzystwie telefonów – wyliczają przedstawiciele Sztabu WOŚP w Jedlinie-Zdroju.

Mieroszów

– Nasze świętowanie trwać będzie aż 3 dni, czyli 28, 29 i 30 stycznia – mówią przedstawiciele Mieroszowskiego Sztabu WOŚP. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ustaleniami, czekają na Was liczne atrakcje i wydarzenia sportowe, które trwać będą już od piątku, koncertowa sobota i wielki Finał WOŚP w mieroszowskim rynku w niedzielę. Szczegóły tych wszystkich wydarzeń, opisy gwiazd sobotniego koncertu oraz plan na niedzielę, znajdziecie w postach na naszym profilu na Facebooku. Zaglądajcie tam i udostępniajcie znajomym, Niech w ten 30 Finał WOŚP będzie nas, ludzi wielkich serc, jak najwięcej!

W ramach mieroszowskiego finału rozgrywane będą turnieje siatkówki i koszykówki, będą orkiestrowe biegi oraz liczne koncerty i licytacje.

Szczawno-Zdrój

Organizatorami 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczawnie – Zdroju są: Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie – Zdroju, Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczawnie-Zdroju i Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju i Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie – Zdroju, gdzie znajduje się uzdrowiskowy sztab. Finałowa impreza rozpocznie się 30 stycznia o godz. 16.00 w Teatrze Zdrojowym, na którego scenie wystąpią: Julia Kamińska i Wojciech Stefanowski, Zespół Jazzowy Freak Shuffle, Maja Świderska, Anja Sei, Aleksander Kaczuk – Jagielnik (baryton) i Piotr Niemiec (fortepian), zespół „Z Jednej Bramy”, Green City, Szkoła Akrobatyki Sportowej 9 Wałbrzych, reprezentantki Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych. Światełko do nieba o godz. 20.00 przygotuje Fireshow Group Prototype. Poza tym w trakcie finałowej imprezy będą między innymi: licytacje, kiermasz książek, kreatywne warsztaty dla dzieci, konsultacje dietetyczne i żywieniowe, analiza składu ciała, pomiar tkanki tłuszczowej, stoisko z domowymi ciastami i pajdą chleba ze smalcem.

Jednym z punktów 30. Finału WOŚP będzie I Maraton Pływacki w Szczawnie-Zdroju „Płyniemy dla WOŚP”.

–  Ideą pływackiego maratonu jest przede wszystkim podjęcie wspólnej inicjatywy na rzecz pomocy innym, dobra zabawa oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród mieszkańców Szczawna-Zdroju. Naszym celem jest także ustanowienie pierwszego rekordu Szczawna-Zdroju w dystansie przepłyniętym dowolnym sposobem, który będzie sumą przepłyniętych metrów przez wszystkich uczestników. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na rzecz pomocy dzieciom w diagnostyce i leczeniu wzroku. W wydarzeniu będzie mógł wziąć udział każdy chętny, bez względu na wiek. Wystarczy zapoznać się z regulaminem oraz wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną na https://mosirszczawno-zdroj.pl. Liczymy na Was i serdecznie zapraszamy 30 stycznia na krytą pływalnię „Dolnośląski Delfinek” od godziny 10.00 – podkreślają pomysłodawcy maratonu pływackiego.

Świebodzice

– Ze względu na obostrzenia, orkiestra zagra w plenerze, w godz. 12.00-16.00. Na ulice naszego miasta wyjdzie 70 niestrudzonych wolontariuszy z puszkami – informują przedstawiciele Sztabu WOŚP w Świebodzicach. – WOŚP wspiera bezustannie burmistrz miasta Paweł Ozga, który przekazał na licytację dwa vouchery: do wylicytowania jest dzień pracy z burmistrzem oraz wejście na wieżę ratuszową i wykonanie wspólnego selfie z flagą miasta, a także wyjście na pizzę z Burmistrzem. WOŚP wspiera również zastępca burmistrza Tobiasz Wysoczański, który podarował koszulkę Pawła Fajdka – mistrza świata w rzucie młotem i brązowego medalisty olimpijskiego, urodzonego w Świebodzicach. Sekretarz miasta Sabina Cebula podarowała 2 pary użytkowych gadżetów holenderskich. Licytacje Allegro cały czas trwają pod adresem www.wospswiebodzice.pl/aukcje.

Walim

– WOŚPowicze, przed nami i Wami za kilka dni moc atrakcji związanych z 30 Finałem WOŚP. Motoorkiestra, akcja Kup Misia, ciasta i ciasteczka, gastrostrefa, licytacje, malowanie buziek, masaż dłoni… Nie może Was nie być! Czekamy na Was i Wasze wsparcie. A nasza puszka na Allegro Charytatywni została zapełniona kwotą 5150 zł – tytuł Honorowego Kasztelana Zamku Grodno pozostaje w rękach Kancelarie Adwokackie Adwokat Ernest Ziemianowicz – mówi Wioletta Sowa, dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

W Gminie Walim wolontariusze z puszkami ruszą w teren o godz. 10.00. W samo południe w sali bankietowej Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu rozpocznie się kiermasz ciast i łakoci oraz akcja „Kup Misia”. Na placu przy pawilonach w Walimiu o godz. 13.00 ruszy MotoOrkiestra oraz strefa gastro. Na godz. 18.30 w sali bankietowej CKiT zaplanowano licytacje, a całość zwieńczy o godz. 20.00 Światełko do nieba.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty