https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Budują wieżę w uzdrowisku

W Myślenicach Firma „Tatry” wykonuje prace montażowe wieży widokowej, która ma stanąć w marcu 2022 r. na Wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju.

Inwestycja realizowana jest w ramach I etapu zagospodarowania terenu Wzgórza Gedymina i Parku Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju. Oprócz wieży widokowej zostanie wybudowany w Parku Zdrojowym amfiteatr, a na Wzgórzu Gedymina zostaną zagospodarowane tereny wokół stawów.

Wieża widokowa, której koszt budowy wynosi 2,15 mln zł, to obiekt turystyczny o konstrukcji stalowej otwartej bez zadaszenia. Całość zostanie podzielona na trzy poziomy, skomunikowane ze sobą łagodną pochylnią spiralnie po obwodzie konstrukcji, a platformy wykonane zostaną z desek drewnianych (modrzew europejski). Powierzchnia zabudowy wieży to 113,09 metrów kwadratowych, wysokość całkowita 30,04 m, wysokość platformy widokowej 26,85 m, wysokość tarasu (balkon pośredni) 16,43 m, średnica obiektu 6 m. Dodatkowo na obszarze objętym realizacją inwestycyjną zaplanowane zostały: mała architektura, renowacja murów zewnętrznych po byłej zabudowie oraz uporządkowanie terenu dla celów turystycznych. Na inwestycję gmina dostała pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA