https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Zbudują nowe mieszkania

Zbudują nowe mieszkania

Kończą się prace projektowe nowego budynku wielorodzinnego w Jedlinie-Zdroju. Do końca 2023 roku mają tam powstać 44 mieszkania. – Pracujemy również nad kryteriami, które będą obowiązywały podczas przydziału lokali, powinny zostać ogłoszone na początku przyszłego roku – mówi burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel.

Inwestorem jest Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze, której Jedlina-Zdrój jest członkiem od lipca tego roku. Gmina przekazała grunt pod budowę w zamian za udziały.

 – Niedawno otrzymaliśmy też ponad 1,1 miliona złotych z rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Ta kwota również zostanie wydana na inwestycję w nowe mieszkania na terenie Jedliny–Zdroju. Stanowi ona 10 procent planowanych kosztów – wyjaśnia wiceburmistrz miasta Romuald Wysocki.

Wielorodzinny budynek mieszkalny ma powstać przy ul. Andersa. Będzie dysponował 44 mieszkaniami o średniej powierzchni około 50 metrów kwadratowych. Zgodnie z projektem w obiekcie będzie się znajdowała winda i parking dla 30 samochodów.

– W ramach TBS-u współpracujemy z wieloma dolnośląskimi gminami, gdzie powstają podobne inwestycje. We wrześniu w Jedlinie-Zdroju odbyło się walne zebranie członków spółki, gościliśmy wójtów i burmistrzów, którzy znaleźli też czas na obejrzenie atrakcji naszej gminy. To bardzo cenne spotkania podczas, których wymieniamy się doświadczeniami i dyskutujemy o problemach samorządów. Członkami TBS-u są między innymi Legnica, Jawor, Oława, Mieroszów, Marciszów, Złotoryja i Szklarska Poręba – dodaje Leszek Orpel.

(KS)

REKLAMA