https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Hotel dla pożytecznych owadów

Hotel dla pożytecznych owadów

– Mamy to! Hotel dla pożytecznych owadów jest już w naszym szkolnym ogrodzie – cieszą się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach.

– Zainspirowani warsztatami zorganizowanymi w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Zagórzu Śląskim, poprosiliśmy prowadzącą je instruktorkę Monikę Burdkę, aby wykonała dla nas hotel dla owadów, na podobieństwo owadzich domków, które samodzielnie przygotowaliśmy podczas zajęć warsztatowych. Zależało nam, aby pożyteczne owady z Jugowic i okolic znalazły u nas, w szkolnym ogrodzie, bezpieczną przystań. Właśnie spełniliśmy nasze marzenie i to jest super! – mówią uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jugowicach.

Skąd taki pomysł?

– Ponieważ pożyteczne owady powinny na stałe gościć w każdym ogrodzie. Ze względu na to, że zapylają kwiaty i pomagają pozbyć się szkodników, warto o nie dbać i zapewnić im bezpieczne miejsce w ogródku, a hotele dla owadów pomagają chronić pożyteczne gatunki i dbają o ich siedliska. Warto więc naśladować młodych ekologów z jugowickiej podstawówki i we własnym ogrodzie również uruchomić pensjonat dla owadów – podkreślają opiekunowie jugowickich uczniów.

(AM)

REKLAMA