https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Finał ligi zapaśniczek

Finał ligi zapaśniczek

W miniony weekend hala sportowa OSiR przy ul. Olimpijskiej 1 w Boguszowie-Gorcach zamieniła się w arenę zmagań zapaśniczek nie tylko z całego kraju, ale także z Niemiec. Na matach spotkały się uczestniczki ostatniego turnieju Dolnośląskiej Ligi w Zapasach Kobiet.

Tegoroczny cykl Dolnośląskiej Ligi w Zapasach Kobiet wygrała Zuzanna Horbik z ULKS Bizon” Milicz, która od pierwszego turnieju objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej i pozostała na szczycie przez każdą z 7 imprez, aż do finału. Liderka rankingu stoczyła na matach w Boguszowie-Gorcach w sumie 23 pojedynki, z których wygrała 22! Zwyciężczyni „deptała po piętach” zawodniczka KS Sobieski Poznań – młodziutka i ambitna Zosia Szymańska, która ostatecznie znalazła się na drugim miejscu. Zosia w całej lidze prezentowała się znakomicie, a podczas finałowych zawodów wygrała po raz pierwszy bezpośredni pojedynek z niepokonaną dotąd Zuzanna Horbik. Obie zawodniczki startowały zwykle w kategorii wagowej do 50 kg.

Wysokie – 3 miejsce wśród najlepszych zawodniczek ligi zajęła reprezentantka Herosa Boguszów-Gorce Regina Błaszkowska. Podopieczna trenera Dariusza Piaskowskiego walczyła w wadze do 46 kg, wygrała wszystkie turnieje i wszystkie pojedynki na matach w hali OSiR, a do powalczenia o wyższe miejsca zabrakło jej jedynie udziału w przedostatniej kolejce.

– Serdecznie gratulujemy całej czołowej 10 oraz wszystkim zawodniczkom, które walczyły na naszych matach! Wszystko wskazuje na to, że rywalizacja w 2022 roku może być jeszcze bardziej zacięta. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy gościć: KS Sobieski Poznań, Agros Żary, Zapaśniczy Klub Sportowy w Gogolinie, Zapaśniczy Klub Sportowy Bielawianka, MGLKS Wiatr Wołów, ULKS Bizon Milicz, UKS Olimpia Cieszków, Iron Bulls Bielawa, Sowa Pieszyce, Zapasy UKS ZST Lubsko, Victoria Wałbrzych, ULKS 28 Włyń, MKS Rokita Brzeg Dolny, Zapasy Pogalewo Brzeg Dolny, Uczniowski Klub Sportowy Kiekrz, UKS Olimpijczyk Sulmierzyce. Na koniec do naszego projektu dołączyła Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, dzięki której zorganizowaliśmy wspólny zapaśniczy weekend dla polskich i niemieckich dziewcząt z udziałem grupy z Berlina – SV Luftfahrt Ringen e.V. Serdecznie dziękujemy wszystkim – zarówno ludziom, jak i instytucjom, którzy wspierali nas w tych działaniach przez cały rok. Mamy nadzieję, że drugą edycję Ligi w 2022 roku uda nam się przeprowadzić przynajmniej w takim samym wymiarze jak tegoroczną. Wszystkich zapraszamy na przyszłoroczne zmagania, a po drodze jeszcze w grudniu na Heros Lady Open – podkreślają organizatorzy Dolnośląskiej Ligi w Zapasach Kobiet.

(RED)

REKLAMA