https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Kamień węgielny na budowie Nowego Podzamcza w Wałbrzychu

Kamień węgielny na budowie Nowego Podzamcza w Wałbrzychu

3 listopada 2021 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Nowego Podzamcza, pierwszej inwestycji, którą PCG wybuduje w Wałbrzychu. Deweloper zakupił kolejną działkę w mieście.

Inwestycja powstanie na Podzamczu przy Alei Podwale, w miejscu, które wałbrzyszanie oceniają jako wygodne i kompletne do życia. Deweloper w jednym budynku wybuduje 114 mieszkań o metrażach od 35 do 77 m2, wszystkie z prywatnymi strefami relaksu – balkonami lub tarasami o powierzchni do nawet 40 m2. Część z mieszkań będzie miała widok na Książański Park Krajobrazowy.

Akt erekcyjny w obecności gości podpisali: w imieniu inwestora – Piotr Baran, Prezes PCG S.A., w imieniu Gminy Wałbrzycha – Roman Szełemej, Prezydent Miasta Wałbrzycha, w imieniu generalnego wykonawcy – Wojciech Nowicki, Prezes PCG GW Sp. z o.o., Członek Zarządu PCG S.A., a w imieniu projektantów – Mateusz Tyszkowski i Patryk Galiński (na zdjęciu w kolejności od prawej strony). Następnie w miejscu budowy wmurowano kamień węgielny.

– Dziękuję panu prezydentowi Romanowi Szełemejowi oraz Krzysztofowi Urbańskiemu, prezesowi inVałbrzych, za zaproszenie. Półtora roku temu spotkaliśmy się i porozmawialiśmy o tym, w jakim miejscu jest Wałbrzych, jak wspaniale się rozwija, jakie są możliwości inwestowania na tym rynku i dzięki tej rozmowie jesteśmy dzisiaj w historycznym momencie wmurowania kamienia węgielnego – rozpoczęcia budowy pierwszej inwestycji PCG w Wałbrzychu. Nasz rozwój na rynku wałbrzyskim jest już potwierdzony – mówi Piotr Baran, prezes PCG S.A.

Tydzień temu deweloper wylicytował kolejną nieruchomość w Wałbrzychu, co pokazuje, że PCG zamierza inwestować na tutejszym rynku i rozwijać kolejne projekty mieszkaniowe. Współpracę z inwestorem i perspektywy na przyszłość dobrze ocenia też prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

– PCG to pierwszy deweloper, który z taką energią, determinacją i wizją przystępuje do rozwoju naszego miasta. Obserwowaliśmy jak Wałbrzych na przestrzeni ostatnich lat się zmienia. Wszyscy mamy w tym udział – mieszkańcy, władze samorządowe, przedsiębiorcy. Wydaje się, że przyjście znanego nie tylko na wrocławskim rynku dewelopera, który ma renomę, jeżeli chodzi nie tylko o jakość produktu, ale też funkcjonalność i wiarygodność jest wyraźnym sygnałem, że Wałbrzych ma najgorszy czas za sobą. Przystępujemy do zupełnie nowej fazy rozwoju naszego miasta, w którym ważnym partnerem są inwestorzy. Nie tylko w branży przemysłowej, w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, ale również w branży, która buduje nowe miasto, zapewnia nową jakość życia i nowe perspektywy osadnictwa tutaj. Bez nowych mieszkań nie będzie nowych mieszkańców, nie zatrzymamy też ludzi przed wyjeżdżaniem z Wałbrzycha. Wierzę głęboko, że Wałbrzych rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju – powiedział prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Uroczystość rozpoczęła budowę, którą deweloper planuje ukończyć w ciągu 22 miesięcy, Zakończenie prac budowlanych, poprzedzających wystąpienie o wydanie pozwolenia na użytkowanie, planowane jest na 31.07.2023 roku.

PCG to deweloper z ponad 30-letnim doświadczeniem, a najbliższy rok zapowiada się dla niego jako historyczny. Firma przekształciła się w spółką akcyjną, a w ciągu najbliższego roku planuje wybudować i sprzedać ponad 500 mieszkań na rynku ogólnopolskim. Realizuje inwestycje we Wrocławiu, Legnicy, Jaworze, Szczecinie, a aktualnie rozpoczyna budowy w Zielonej Górze i Wałbrzychu.

W sobotę 6 listopada 2021 odbędzie się oficjalne otwarcie Salonu Sprzedaży PCG w Wałbrzychu, na które deweloper zaprasza od 10:00 do 14:00. Podczas spotkania zainteresowane osoby będą mogły poznać ofertę mieszkań z inwestycji Nowe Podzamcze, a także skorzystać z bezpłatnych porad doradcy kredytowego. Salon Sprzedaży mieści się przy ul. Sienkiewicza 7.

***

Jako PCG od ponad 30 lat wyznaczamy standardy na dolnośląskim rynku deweloperskim. Ambitnie wkraczamy na kolejne rynki, wnosząc do inwestycji mieszkaniowych nową jakość. W ciągu ostatnich lat poszerzyliśmy nasze portfolio nieruchomości. Do inwestycji we Wrocławiu i Legnicy dołączyły nowe projekty w Szczecinie, Jaworze, Wałbrzychu i Zielonej Górze.

Tworzymy nową jakość rynku mieszkaniowego w Polsce, skupiając się na synergicznym rozwoju spółki. Współpracujemy z wiodącymi pracowniami projektowymi i studiami wykończenia wnętrz oraz z Trasko – jedną z największych firm budowlanych. Należymy do Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Więcej na: www.pcg.pl

REKLAMA