https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Policja w Mieroszowie

Policja w Mieroszowie

Dziewięcioro funkcjonariuszy garnizonu wałbrzyskiego, w tym czworo dzielnicowych, rozpoczęło służbę w nowo otwartym Posterunku Policji w Mieroszowie. Placówka powstała w samym centrum miasta, przy pl. Niepodległości 2.

Łączny koszt wykonania remontu to 361 tysięcy złotych, z czego 21,5 tysiąca złotych kosztował sprzęt teleinformatyczny. Posterunek składa się z pięciu pomieszczeń: poczekalni dla petentów, pokoju kierownika, pokoju służbowego, toalety oraz pokoju socjalnego. W jednostce pracować będzie dziewięciu policjantów prewencji, w tym czterech dzielnicowych. Kierownikiem jednostki został asp. szt. Artur Gargas, który przez ostatnie lata pracował jako dyżurny Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach, a większość swojej służby związany był właśnie z pionem prewencji.

Zaproszonych na piątkową uroczystość gości przywitał Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski. Symboliczny klucz do Posterunku Policji w Mieroszowie asp. szt. Artur Gargas odebrał z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu mł. insp. Roberta Frąckowiaka oraz Burmistrza Mieroszowa Andrzeja Lipińskiego.

– W związku z zamknięciem kilka lat temu miejscowego komisariatu, dzielnicowi pełniący służbę na terenie gminy mogli tam być tylko doraźnie. Patrole interwencyjne potrzebowały sporo czasu, aby dojechać do Mieroszowa z odległego o kilkanaście kilometrów Wałbrzycha, czy Boguszowa-Gorc. Teraz ponownie wszystko się zmieniło, a policjanci będą w Mieroszowie oraz miejscowościach ościennych pełnili służbę patrolową na co dzień. Obywatele natomiast w ciągu dnia będą mogli przyjść na posterunek z prośbą o pomoc, którą od policjantów na pewno niezwłocznie otrzymają. Posterunek Policji w Mieroszowie swoim zasięgiem obejmować będzie rejon Mieroszowa, Golińska, Nowego Siodła, Łącznej, Różanej, Unisławia Śląskiego, Kowalowej, Sokołowska, Rybnicy Leśnej, czy też malutkiej miejscowości, jaką jest Kamionka. Ma spełniać oczekiwania zarówno policjantów, którym poprawią się warunki pracy, jak i mieszkańcom, którzy z każdym kolejnym dniem będą czuli się jeszcze bezpieczniej mając policjantów na co dzień w swoich miejscowościach – mówi podkomisarz Marcin Świeży, Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA