https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Sprzątanie świata

Sprzątanie świata

Mieszkańcy Boguszowa – Gorc, Głuszycy, Szczawna – Zdroju i Wałbrzycha wezmą udział w akcji „Sprzątanie świata”.

Gmina Głuszyca

– Któż nie słyszał o wrześniowym „sprzątaniu świata”? Ideą akcji jest nie tylko samo posprzątanie określonych miejsc, lecz także uświadomienie skali problemu zanieczyszczenia naszego globu. Dlatego w myśl zasady „Czym skorupka za młodu nasiąknie” – głuszyckie Centrum Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w Piątek, 17 września do udziału w „Sprzątaniu świata” najmłodszych mieszkańców Gminy Głuszyca. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 wezmą udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez Grzegorza Borensztajna, aby zaraz potem wiedzę o ochronie środowiska wykorzystać w działaniu. Akcję „sprzątanie świata” rozpoczynamy wykładem o godz. 10.00 w sali widowiskowej CK-MBP, po czym rozpoczniemy akcję sprzątania terenów zielonych. Wszystkich tych, którym na sercu leży dobro naszej planety, zachęcamy gorąco do włączenia się do głuszyckiej akcji „Sprzątania świata” także w godzinach popołudniowych. W piątek, 17 września o godz. 16.00, się przy Kamykach w Głuszycy Górnej i wspólnie będziemy porządkować tereny zielone okalające nieczynny kamieniołom. Uczestnikom akcji zapewniamy worki na śmieci – wyjaśniają organizatorzy „Sprzątania świata” w Głuszycy” z Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, Szkoły Podstawowej nr 2 i Gminy Głuszyca. Koordynatorem ogólnopolskim akcji jest Fundacja Nasza Ziemia.

Gmina Boguszów-Gorce

– Zależy Ci na tym, aby w naszym mieście było czysto? Chcesz w tym pomóc? Bądź z nami już w najbliższą sobotę podczas 28 finału akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Ruszamy o godz. 10.00  z parkingu przy stadionie na ul. Kusocińskiego  – zachęcają organizatorzy akcji w Boguszowie – Gorcach.

Wzgórze Gedymina

W Piątek, 17 września, mieszkańcy Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju połączą siły, by wspólnie posprzątać Wzgórze Gedymina.

– Ruszamy z czterech punktów, na których rozdamy rękawiczki, worki i chwytaki do sprzątania, a kończymy na Słonecznej Polanie w Szczawnie-Zdroju. Łączymy także siły ze wszystkimi, którym zależy na naszej Ziemi na całym świecie w ramach Światowego Dnia Sprzątania 2021 (World Cleanup Day), koordynowanego w Polsce przez platformę internetową Planet Heroes – https://planetheroes.pl/wcd. Międzynarodowym hasłem sprzątania jest „There is no planet B” – nie ma planety B. W akcję włącza się także Stowarzyszenie Czysty Wałbrzych i Decathlon Szczawno-Zdrój, Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie Zdroju oraz Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie – Zdroju – podkreślają organizatorzy akcji.

Uczestnicy sprzątania Wzgórza Gedymina spotkają się o godz. 10.00 na Słonecznej Polanie w Szczawnie – Zdroju, na parkingu przed szpitalem im. Sokołowskiego w wałbrzyskiej dzielnicy Piaskowa Góra, na ul. Sułkowskiego w dzielnicy Biały Kamień oraz na placu Gedymina w dzielnicy Stary Zdrój.

(RED)

REKLAMA