https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Czyściej na szlakach

Czyściej na szlakach

W ostatni weekend wrocławski ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski napełnił kolejne worki śmieci na górskich szlakach. Od stycznia robi tak regularnie w każdy wybrany weekend miesiąca. Wystartował w Bieszczadach w Ustrzykach Górnych, a ostatnio doszedł z Andrzejówki w Gminie Mieroszów do Szklarskiej Poręby.

Na 9 etapie akcji „Górska Odyseja” towarzyszyli mu leśnicy z sudeckich leśnictw oraz wolontariusze, między innymi z banku Credit Agricole Polska i EFF Polska oraz ekolodzy ze stowarzyszenia Czysty Wałbrzych.

– Tym razem najwięcej było aluminiowych puszek po napojach – mówi Dominik Dobrowolski. – Najlepszym sposobem, aby uchronić góry przed tymi toksycznymi odpadami, byłoby wprowadzenie wysokiej kaucji. Wtedy puszki trafiałyby do skupów, a nie do lasów!

To nie pierwsza długa ekologiczna wędrówka Dominika Dobrowolskiego. W zeszłym roku posprzątał w ramach akcji „Bałtycka Odyseja” ponad 500 km plaż od Świnoujścia po Piaski na Mierzei Wiślanej. W tym roku „Górska Odyseja” powoli dobiega końca, bo ostatni odcinek przebiegnie ze Szklarskiej Poręby do Świeradowa Zdroju zaplanowany został w dniach 1-3 października. Wszyscy miłośnicy czystych gór mogą przyłączyć się do marszu oraz planowanych kolejnych akcji sprzątania szlaków górskich. Szczegóły na stronie: https://www.facebook.com/GorskaOdyseja/.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA