https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pomagają hospicjum

Pomagają hospicjum

Około 150 osób wystartowało w II Rowerowym Rajdzie dla Hospicjum. Dochód z imprezy zostanie przekazany na potrzeby podopiecznych Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Wałbrzychu. Placówkę wsparła finansowo także Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park.

Rowerzyści mieli do pokonania około 60 km, a trasa wiodła z siedziby hospicjum do Sokołowska przez gminy powiatu wałbrzyskiego i kamiennogórskiego, między innymi przez Stare Bogaczowice, Czarny Bór, Chełmsko Śląskie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci oraz ekipa medyczna hospicjum, a serwis rowerów zapewniał Mariusz Piotrowski. Na mecie przy pensjonacie Leśne Źródło w Sokołowsku organizatorzy przygotowali między innymi dmuchańce dla dzieci, muzykę, grill z kiełbaskami i strażacką grochówkę.

Strefa dla hospicjum

Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 10 000 zł z programu darowizn Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Invest Park” Sp. z o.o. Przekazana kwota, przeznaczona zostanie na zabiegi rehabilitacyjne dla 68 dzieci terminalnie i przewlekle chorych.

– Jest to dla nas szczególne wsparcie, które pokazuje że jako firma odpowiedzialna społecznie, uczestniczymy również w inicjatywach ukierunkowanych na pomoc najbardziej potrzebującym, w tym przypadku chorych dzieci – podkreśla Mariusz Piejko, Dyrektor Departamentu Komunikacji i Marketingu WSSE.

– Dzieci są skrzydłami człowieka – głosi arabskie przysłowie. Każdy gest poczyniony w stronę dziecka, to podarowanie sobie samemu uskrzydlającej mocy, która pozwala nam wzbijać się ponad przeciętność, ponad problemy dnia codziennego, ponad wszystko… Wyrastające w ten sposób skrzydła nie pozwalają przestać działać, czynić dobro, nieść nadzieję, światło i moc pełnych ciepła uczuć. Tym bardziej dziękujemy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Invest-Park za przekazanie darowizny w wysokości 10 000 zł na cel związany z organizacją rehabilitacji 68 dzieci terminalnie i nieuleczalnie chorych. Dziękujemy bezinteresowny udział w akcji „Zrehabilituj się! pomóż w rehabilitacji nieuleczalnie i przewlekle chorych dzieci”. Za rozumienie potrzeby działań społecznych i uczestnictwa w akcjach charytatywnych, które niosąc pomoc potrzebującym uszlachetniają też darczyńców. Wierzymy, że Wasze skrzydła jeszcze nie raz zatoczą koło nad wałbrzyskim hospicjum, które dzięki istnieniu ludzi, firm i organizacji o otwartych sercach istnieje i wspiera tych, którzy tego potrzebują. Dziękujemy za przyczynienie się do spełnienia słów Marii Kownackiej: „Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko, co je otacza” – mówi Renata Wierzbicka, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej Oddział w Wałbrzychu.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA