https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Nie spisałeś się jeszcze? Skorzystaj ze spisomatu!

Nie spisałeś się jeszcze? Skorzystaj ze spisomatu!

Przed Urzędem Gminy w Walimiu do ustawiony został mobilny punkt spisowy – spisomat, w którym można dokonać samospisu. W najbliższych dniach w świetlicach wiejskich w Gminie Walim będą także dyżury rachmistrzów spisowych.

– Nie czekajmy do 30 września br., ponieważ na samospis internetowy lub na infolinii mamy czas tylko do momentu, gdy skontaktuje się z nami rachmistrz. Zgodnie z art.17a ust.1-3 ustawy o narodowym spisie powszechnym, nie można odmówić rachmistrzowi kontaktującemu się z nami udzielenia danych do spisu – deklaracja o dokonaniu samospisu jest jednoznaczna z odmową spisania się. Apelujemy o dokonanie spisania się w jak najszybszym terminie. Nie czekajmy na ostatnią chwilę – w ten sposób unikniemy kolejek w gminnym biurze spisowym, czy przeciążonych linii spisowych. Narodowy Spis Powszechny trwa do 30 września 2021r. Jest obowiązkowy, a odmowa udziału w nim skutkuje wnioskiem o ukaranie grzywną – nawet do 5 tys. zł – przypominają pracownicy Gminnego Biura Spisowego w Walimiu, które przypomina, że w świetlicach wiejskich odbywać się będą dyżury rachmistrzów spisowych, zgodnie z poniższym grafikiem:

– 8 września, od godz.16.00 do 19.00 – Walim, ul. Kościuszki 2,

– 9 września, od godz.16.00 do 18.00 – Niedźwiedzica 33,

– 13 września, od godz.16.00 do 18.00 – Dziećmorowice, ul. Sienkiewicza 75.

– Gorąco zachęcamy do skorzystania z pomocy rachmistrzów w wypełnieniu obowiązku spisania się w NSP2021. Nie czekajmy do 30 września – wtedy linie telefoniczne i łącza internetowe będą przeciążone, a brak lub odmowa spisania się zagrożone są karą grzywny. Przypominamy również, że w celu spisania wszystkich domowników niezbędna jest znajomość ich numerów PESEL – dodają pracownicy biura spisowego.

(AM)

REKLAMA

REKLAMA