https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pomagają Dorotce

Pomagają Dorotce

Ponad 14 tysięcy złotych na rehabilitację małej mieszkanki Jedliny-Zdroju udało się zebrać podczas III Motorajdowej Pomocy dla Dorotki Nowak. W imieniu małej bohaterki dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcję.

– Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą – takie motto przyświecało wydarzeniu, które odbyło się w kompleksie Active Jedlina przy ul. Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Były zabawy, przejażdżki autami rajdowymi, pyszne jedzenie i ogromy uśmiech bohaterki, która dzielnie wspierała wolontariuszy przez wiele godzin trwania imprezy.

 – Sześcioletnia Dorotka Nowak urodziła się z rozszczepem kręgosłupa (przepuklina oponowo-rdzeniowa), po kolejnych trudnych operacjach potrzebuje pieniędzy na rehabilitację. Zebrana w Jedlinie-Zdroju kwota pozwoli na opłacenie kolejnych trzech intensywnych turnusów rehabilitacyjnych. Dorotka lubi zwiedzać , podziwiać przyrodę i zwierzęta, czytać książki z rodzicami, bawić się z rówieśnikami, śpiewać, rysować i szaleć na swoim wózku. Marzy o normalności i akceptacji – bez litości i bez wytykania palcami. Rodzice dziewczynki dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy, m.in. burmistrzowi Leszkowi Orplowi, pracownikom Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju, prezesowi klubu „Rally Jedlina” Przemysławowi Drupce oraz załodze Fundacji Spina, a także licznym wolontariuszom. Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć Dorotkę w dalszej walce zachęcamy do wpłat, przekazywania darowizn na konto Fundacji Spina: 66116022020000000209857176 z dopiskiem Dorotka Nowak – podkreślają organizatorzy akcji.

(KS)

REKLAMA

REKLAMA