https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Wieża na Wielkiej Sowie zamknięta przez 2 lata

Wieża na Wielkiej Sowie zamknięta przez 2 lata

Od 24 sierpnia 2021 r. wieża widokowa na Wielkiej Sowie jest zamknięta dla ruchu turystycznego. – Należy się spodziewać, że obiekt zostanie w zamknięciu do maja 2023 roku – na taki czas została podpisana umowa z wykonawcą remontu, wrocławską firmą ALTA Sp. z o.o. Na prace przeznaczonych zostanie ponad 800 000 złotych – mówi Dorota Konieczna – Enozel, burmistrz Pieszyc.

– Cieszę się, że po wielu staraniach udało się podpisać umowę na remont tego najważniejszego dla Pieszyc obiektu turystycznego – burmistrz Pieszyc. – Dużo czasu poświęciliśmy na wybór odpowiedniej technologii prac remontowych. Stan elewacji i późniejsza trwałość jej wykonania to największa trudność jeśli chodzi o ten obiekt. Z uwagi na specyficzne warunki atmosferyczne dopuszcza się też wyłączenia z terminu wykonania umowy okres od listopada do marca, co znacznie wydłuża prace remontowe.

Zakres prac remontowych obejmuje m.in. remont ścian zewnętrznych, stolarki okiennej, stropów żelbetowych, renowację stolarki drzwiowej, stopni betonowych i stalowych schodów, instalacji oświetleniowej i odgromowej oraz wykonanie tynków wewnętrznych.

– Dodatkowym kosztem będą późniejsze prace związane z remontem małej infrastruktury turystycznej zlokalizowanej na polanie szczytowej wokół. Na czas remontu zachęcamy turystów do „zerkania” przez kamery zamontowane na Wielkiej Sowie (http://pieszyce.pl/index.php/turystyka/wielka-sowa/kamery), ale także do sowiogórskich wędrówek – nie tylko w kierunku Wielkiej Sowy, która jako szczyt pozostaje oczywiście „otwarta”. Jeśli szukacie ciekawych inspiracji do sowiogórskich spacerów, tutaj proponujemy kilka z nich – http://pieszyce.pl/index.php/turystyka/wycieczki. Punkt gastronomiczny prowadzony przez podmiot prywatny obsługujący turystów pozostanie nada otwarty i będzie świadczył swoje usługi. Pieczątki potwierdzające zdobycie szczytu w ramach Korony Gór Polski znajdziecie Państwo w skrzyneczce zlokalizowanej przy rzeźbach trzech sów na polanie szczytowej wieży – dodaje Dorota Konieczna – Enozel.

(RED)

REKLAMA

REKLAMA