https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bach w Górach Sowich

Bach w Górach Sowich

Do 1 sierpnia odbywają się koncerty w ramach Bach Festiwal Świdnica w Gminie Walim.

– Kluczowym warunkiem rozwoju jest zdolność dostrzegania potencjału otaczających nas zjawisk. Musimy umieć wyobrazić sobie to, czego dzisiaj może jeszcze nie widać, ale co jest możliwe dzięki ludziom, miejscom i muzyce. Dlatego właśnie romantyczne krajobrazy Gminy Walim i okolicznych górskich wsi stają się sceną działań artystycznych – ponieważ są tak samo ważne, jak duże ośrodki miejskie. Również tutaj mieszkają wrażliwi ludzie, również tutaj muszą dziać się rzeczy znaczące i nie tylko jednorazowe. Łapczywie zanurzamy się więc w poetycki krajobraz Gór Sowich i inspirujące piękno zabytków ukrytych w ich malowniczych dolinach. Serdecznie zapraszam na niepowtarzalne koncerty. Przepiękna muzyka rozbrzmi w naszych kościołach i w zamku Grodno. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny – mówi Adam Hausman, Wójt Gminy Walim.

Do tej pory koncerty odbyły się w kościele p.w. św. Jadwigi w Walimiu, w kościołach p.w. św. Anny w Olszyńcu i Michałkowej oraz kościele p.w. św. Mikołaja w Niedźwiedzicy. 30 lipca o godz. 21.30 w kaplicy w zamku Grodno w Zagórzu Śląskim na melomanów czeka Syrinx – Ildiko Juhasz (flet) oraz Debussy Honegger Dohnanyi. Natomiast 1 sierpnia o godz. 17.00 w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Glinnie zaprezentowana zostanie

6 Symfonia Beethovena („pastoralna”) w wersji na sekstet smyczkowy w składzie: Jorge Jimenez, Zofia Wojniakiewicz, Jacek Dumanowski, Mariusz Grochowski, Konrad Górka oraz Aleksandra Buczyńska-Kusak.

(AM)

REKLAMA

REKLAMA