https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Leński do Świdnicy, Szczygielski zostaje

Leński do Świdnicy, Szczygielski zostaje

– Oficjalnie możemy potwierdzić, że skład na sezon 2021/22 został zamknięty – mówi Fabian Kurzawiński, trener drugoligowego KPS Chełmiec Wałbrzych. Z drużyną pożegnał się Maciej Leński, który został trenerem drugoligowej ekipy siatkarek IgnerHome Volley Świdnica, ale na kolejny sezon pozostał kapitan Chełmca Karol Szczygielski.

– Naturalnym procesem są transfery zawodników między klubami. Naszą prezentację nowego teamu zaczniemy od pożegnania – ale nie takiego zwyczajnego, bowiem z zespołem Chełmca żegna się wieloletni zawodnik wałbrzyskich klubów grający na pozycji rozgrywającego – Maciej Leński. W swojej karierze reprezentował barwy macierzystej Olavii Oława, Norwida Częstochowa, Gwardii Wrocław, Sudetów Kamienna Góra, Victorii PWSZ Wałbrzych, Bielawianki Bielawa, MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych oraz – na zakończenie pięknej przygody z siatkówką – Chełmca, broniąc naszych barw w rozgrywkach 2020/21, walnie przyczyniając się do bezpiecznego utrzymania w II-lidze. Z Maćkiem znamy się już kilkanaście lat, najpierw jako koledzy z boiska, następnie w relacjach zawodnik-trener. Powiedzieć o Nim profesjonalista to za mało, dał się poznać podczas naszej wieloletniej współpracy przede wszystkim jako dobry człowiek, zawsze służący pomocą i dobrą radą, świetny zawodnik, prawdziwy pedagog. Jednym słowem przykład i wzór do naśladowania dla młodszych kolegów. Z Maćkiem na pewno się nie żegnamy, tylko mówimy sobie „do zobaczenia” – zawsze będziesz przyjacielem Chełmca a my życzymy powodzenia w nowej roli trenera II-ligowego zespołu żeńskiego MKS IgnerHome Volley Świdnica – mówi Fabian Kurzawiński, komentując pierwszy ruch transferowy.

Kibiców siatkówki ucieszy Informacja, że Karol Szczygielski w sezonie 2021/22 również będzie reprezentować barwy Chełmca – będzie to jego piąty sezon w wałbrzyskim zespole.

– Ogromne doświadczenie boiskowe z parkietów I-ligowych z pewnością zaprocentuje również w nadchodzących rozgrywkach, mierzący 204 cm środkowy bloku jest pierwszym elementem układanki pt. „Chełmiec 2021”. Oprócz roli zawodnika Karol również prowadził zespół juniorów, gdzie dał się poznać jako wymagający i sumienny trener, na którego zawsze można liczyć. Karol – cieszymy się, że jesteś z nami i ponownie razem będziemy serwować pozytywne emocje – dodaje Fabian Kurzawiński.

(RED, fot. KPS)

REKLAMA

Click Here