https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pomóż Radkowi odzyskać sprawność

Pomóż Radkowi odzyskać sprawność

Wypadek samochodowy sprawił, że Radosław Drohomirecki z Wałbrzycha doznał urazu kręgosłupa i częściowego paraliżu. Mimo osobistego dramatu, wałbrzyszanin walczy o powrót do sprawności, a mozolna rehabilitacja powoli zaczyna przynosić efekty. Będzie ona jednak długa i bardzo kosztowna, dlatego rodzina Radka zorganizowała zbiórkę pieniędzy na rehabilitację i dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

– 20.01.2021 r. wieczorem Radek, jak co dzień, wyszedł do pracy. Nic nie zapowiadało, że jednak już z niej nie wróci. W drodze powrotnej, około godziny 2 w nocy na trasie, którą jechał, w okolicach Leszna zdarzył się bardzo poważny wypadek. Doszło do zderzenia dwóch samochodów, którego jednym z kierowców był Radek. Strażacy wezwani na miejsce zdarzenia byli zmuszeni wycinać go ze zmasakrowanego samochodu. Radek został przywieziony do szpitala w Lesznie i od razu został poddany operacji ratującej życie. Doznał bardzo poważnego uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał krwotok wewnętrzny, złamane żebra i straszne obrażenia głowy. Niemal stracił oko… Na szczęście lekarzom, po długiej operacji, udało się je uratować. Po tygodniu został przewieziony do szpitala rehabilitacyjnego w Górznie, gdzie był rehabilitowany, ale nie trwało to długo, ponieważ okazało się, że ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Został przewieziony do szpitala zakaźnego w Rawiczu, gdzie przebywał 10 dni. Po tym czasie postaraliśmy się, aby był już coraz bliżej domu. Został przewieziony do szpitala rehabilitacyjnego w Czadrowie. Rehabilitacja powoli przynosi pozytywne efekty, ale lekarze mówią, że potrzeba jeszcze dużo czasu, aby stan się poprawił. Czeka go nauka nowego życia, które przez najbliższe miesiące będzie wiódł na wózku inwalidzkim. Lekarze dają nadzieję na powrót do częściowej sprawności. Przed nami bardzo długi proces mozolnej rehabilitacji, aby Radek choć częściowo mógł zacząć samodzielnie funkcjonować. Tak bardzo chcemy, by mógł wrócić do swojego ulubionego buszkraftowania i podróżowania, żeby mógł na nowo zacząć cieszyć się życiem. Po trzech miesiącach pobytu w szpitalach zostaje wypisany do domu. Już dziś wiemy, że rehabilitacje Radka będą bardzo długa i bardzo kosztowna. Musimy też w pełni przystosować nasze mieszkanie, aby Radek mógł się w nim swobodnie poruszać na wózku. Potrzebujemy środków na domową rehabilitację oraz leki, aby Radek jak najszybciej wrócił do sprawności. Dlatego prosimy o pomoc. Za każdą, nawet najmniejszą wpłatę z góry bardzo dziękujemy – mówi organizująca zbiórkę Elżbieta Drohomirecka, żona poszkodowanego wałbrzyszanina.

Każdy może wesprzeć starania Radka i jego bliskich o powrót do sprawności, dokonując wpłat przez stronę: https://zrzutka.pl/4ak3hw

(RED)

REKLAMA

Click Here