https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

SprzątnijMy Park Książański

SprzątnijMy Park Książański

22 maja o godzinie 14.00 na parkingu naprzeciw Stada Ogierów Książ rozpocznie się akcja SprzątnijMy Park Książański. Wydarzenie organizowane jest przez stowarzyszenie Czysty Wałbrzych pod patronatem przez Burmistrza Świebodzic Pawła Ozgę oraz Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja.

– Zapraszam 22 maja o godzinie 14.00 na parking naprzeciwko Stada Ogierów Książ, który jest miejscem organizacyjnym, a zarazem darmowym parkingiem dla uczestników i partnerów akcji – mówi Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic. – Chętnych do uczestnictwa mieszkańców Świebodzic i Wałbrzycha (z dzielnicy Podzamcze) dowiozą busy jednego z partnerów akcji. Będą one oczekiwały na wolontariuszy i odjadą o godz. 13.50 z parkingu Biedronki przy ul. Wałbrzyskiej w Świebodzicach oraz z pętli autobusowej na al. Podwale naprzeciw ul. Blankowej na wałbrzyskim Podzamczu. Akcja rozpocznie się od omówienia spraw organizacyjnych, regulaminu, zasad epidemicznych i podziału na grupy. Będzie także możliwość napełnienia własnych pojemników wodą (bidonów, butelek) zapewnioną przez Wałbrzyskie Wodociągi. Bardzo prosimy o nie kupowanie wody w plastikowych opakowaniach, a wykorzystanie bidonów lub pustych butelek. Każdy uczestnik zostanie wyposażony w rękawice i worki, które będą do pobrania także w trakcie sprzątania u opiekuna grupy.

Zaplanowanych jest 14 grup, które będą prowadzone przez opiekunów/przewodników po wyznaczonych trasach Parku Książańskiego. Trasy te są różnej trudności i długości od 3 do 6 kilometrów. Wolontariusze będą mogli wybrać trasę. Część tras rozpoczyna się w miejscu spotkania organizacyjnego, a do części startu tras wolontariuszy dowiozą busy. Podczas sprzątania na trasach opiekunowie rozdadzą uczestnikom opaski na rękę, które uprawniają do bezpłatnego parkingu, poczęstunku, upominków i udziału w zabawach organizowanych przez partnerów akcji.

– Worki z zebranymi śmieciami pozostawiamy w wyznaczonych miejscach, o których poinformuje opiekun grupy lub gdy wystąpi taka potrzeba w miejscu dostępnym dla pojazdów (quadów) przy wiedzy opiekuna. Po posprzątaniu trasy wolontariuszy zapraszamy do amfiteatru pod Książem. Część grup do tego miejsca dojdzie, a część zakończy sprzątanie w miejscu, z którego odbiorą uczestników busy i dowiozą do amfiteatru. Organizatorzy i partnerzy będą chcieli podziękować wszystkim uczestnikom za wkład włożony w posprzątanie Parku Książańskiego i rezerwatów. Na terenie amfiteatru będzie czekać poczęstunek w postaci grillowanej kiełbaski i nie tylko, przygotowany przez restaurację Maria i słodycze przekazane przez firmę ZPC Śnieżka S.A.. Zaplanowane są także gry i zabawy organizowane przez OSiR Świebodzice Sp. z o.o., Wody Polskie i firmę Eneris oraz loteria z upominkami – dodaje Paweł Ozga.

(WPK)

Harmonogram akcji SprzątnijMy Park Książański

22 maja 2021 r.

13.50 – odjazd busów dla uczestników akcji z parkingu Biedronki w Świebodzicach (ul. Wałbrzyska) oraz z pętli autobusowej na Podzamczu (al. Podwale naprzeciw ul. Blankowej).

14.00 – rozpoczęcie akcji na parkingu naprzeciw Stada Ogierów Książ gdzie zaplanowane jest miejsce organizacyjne i darmowy parking dla uczestników i partnerów akcji.

Uzupełnienie pojemników wielorazowych (bidonów i butelek) wodą.

Sprawy organizacyjne, regulamin, zasady epidemiczne itp.

Podziałem na grupy przypisane do konkretnych tras.

Pobranie worków i rękawic.

Wyjście grup na trasy lub odjazd busem na miejsce startu dla tras oddalonych.

Turystyczne sprzątanie szlaków, ścieżek i dróg leśnych w Parku Książańskim.

Pobranie od opiekunów grup opasek uczestnictwa w akcji.

Dotarcie do Amfiteatru pod Zamkiem Książ lub do miejsca odjazdu busa, który przywiezie uczestników do Amfiteatru.

Poczęstunek dla uczestników akcji, ognisko, gry i zabawy oraz loteria z nagrodami.

Ok godz. 19.00 planowany koniec (zależy od trasy).

REKLAMA

Click Here