https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Setki paczek dla mieszkańców

Setki paczek dla mieszkańców

Do 850 rodzin z Gminy Świebodzice trafią świąteczne paczki żywnościowe. Akcja wydawania żywności potrwa do 25 marca 2021 r.

W Świebodzicach trwa akcja pomocowa, polegająca na przygotowaniu 650 paczek z produktami żywnościowymi dla mieszkańców Świebodzic.

– Jest ona największą przedświąteczną akcją w ostatnich latach – podkreśla burmistrz Świebodzic Paweł Ozga – W trosce o dobro i zdrowie Świebodziczan oraz mając na celu sprawny przebieg akcji, zaangażowani są w nią żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Już od 18 marca pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w magazynie przy ul. Wojska Polskiego 14 wydają żywność osobom potrzebującym wsparcia. Jest to realizacja Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym. Do Świebodzic żywność trafiła z Banku Żywności we Wrocławiu oraz Caritasu Diecezji Świdnickiej i będzie dystrybuowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach. Akcję wsparli także lokalni przedsiębiorcy: Mirosław Olendzki oraz Państwo Grajewscy za co serdecznie dziękujemy.

Osobom niepełnosprawnym oraz tym, które nie są w stanie dotrzeć do punktu wydawania paczek znajdującego się przy ul. Wojska Polskiego (np. z powodu przebywania na kwarantannie), żywność na bieżąco dostarczają współpracujący z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świebodzicach żołnierze w asyście straży miejskiej.

Pomoc kierowana jest do osób i rodzin, które z powodu niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiednich produktów żywnościowych, z tego powodu paczki będą trafiać do ograniczonej  liczby osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej, określonej przesłankami ustawy o pomocy społecznej. Do otrzymania żywności mają prawo osoby, które otrzymały skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej. Jedna osoba otrzyma około 20 kg produktów żywnościowych, w przygotowanym zestawie znajduje się szeroka gama artykułów.

– Ponadto 1 kwietnia 2021 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Świebodzicach dodatkowo dwustu najbardziej potrzebującym rodzinom przekaże mięsne produkty żywnościowe – dodaje Paweł Ozga.

(WPK)

REKLAMA